Роботу радіопередавача з позивним сигналом „Максим” на частотах КХ-діапазону, що Міжнародний Союз Електрозв’язку виділив для організації радіозв’язку з літаками, які виконують рейси на національних та міжнародних повітряних трасах, фахівці відділу радіочастотного моніторингу Луганської філії УДЦР зафіксували ще на початку червня.

 

Оператор радіопередавача своїми діями міг перешкоджати нормальному функціонуванню бортових і наземних радіоелектронних засобів управління повітряним рухом, а відтак створити надзвичайні ситуації. Саме тому функціонування незаконно діючого пристрою потрібно було негайно припинити.

 

Із застосуванням технічних засобів пеленгування регіональної філії вдалося  визначити місцезнаходження незаконно діючого передавача. Його „засікли” в одному з районів міста Краснодон Луганської області.

 

Оперативна група у складі представників Луганської філії УДЦР, Східного управління ДІЗ, ГУ МВС та управління СБУ в Луганській області провели оперативні заходи, спрямовані на усунення „Максима” з ефіру.

 

Як повідомили нам з Луганської філії, незаконну роботу саморобного передавача було задокументовано та припинено, а його власника за несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв’язку, що призвело до блокування інформації, попереджено про відповідальність, яка визначена статтею 361 Кримінального кодексу України. Співробітники Державної інспекції зв’язку склали протокол про адміністративне правопорушення.

 

Справа направлена до суду на розгляд.

Start typing and press Enter to search