В штаб-квартирі Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), що розташований у м. Женева, делегація Українського державного центру радіочастот, яку очолював начальник УДЦР Павло Слободянюк, зустрілася з Директором Бюро стандартизації електрозв’язку МСЕ Малкольмом Джонсоном. Переговори присвячувалися питанням, пов’язаним з діяльністю МСЕ у сфері боротьби з контрафактним обладнанням, оцінкою відповідності телекомунікаційного обладнання Рекомендаціям МСЕ-Т та перевіркою мереж і засобів інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) на функціональну сумісність.

Проблема боротьби з контрафактним обладнанням ІКТ, як відзначає МСЕ, сьогодні набуває великого значення в усьому світі. Оскільки в секторі ІКТ найбільше потерпає від контрафактної діяльності саме сектор мобільних телефонів (близько 15-20 % від глобального ринку), Бюро стандартизації електрозв’язку МСЕ зацікавилось практичним досвідом УДЦР зі створення автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів на території України, складовою якої є узагальнена база даних кодів ІМЕІ (міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання) телефонів.

З огляду на це, УДЦР представив результати досліджень та заходів, спрямованих на викорінення такого явища як контрафактні мобільні термінали в різних країнах світу, а також докладно проінформував стосовно стану впровадження і експлуатації автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів на території України.

Представники Бюро стандартизації електрозв’язку МСЕ зазначили, що створена Українським державним центром радіочастот система є найбільш досконалою на сьогоднішній день. У зв’язку з цим УДЦР було запропоновано представити свій внесок у дослідження, які проводяться Сектором стандартизації електрозв’язку МСЕ.

На думку УДЦР, найбільш ефективним інструментом, що сприятиме успішній боротьбі держав-членів МСЕ з засиллям контрафактної продукції, є створення Глобальної інформаційної системи під егідою МСЕ. З метою всебічного розгляду питання боротьби з контрафактним обладнанням ІКТ, із залученням зацікавлених країн з всіх регіонів світу, Бюро стандартизації електрозв’язку МСЕ прийняло рішення про організацію спеціального міжнародного семінару, який планується провести в м. Києві, на базі УДЦР, в квітні 2014 року.

Директор Бюро стандартизації електрозв’язку МСЕ також ознайомився з основними напрямами діяльності і технічними можливостями Центру сертифікації УДЦР, який має в своєму складі Випробувальний центр європейського рівня з низкою спеціалізованих випробувальних лабораторій. Відзначалося, що Випробувальний центр здатний забезпечити технічну компетентність, достовірність та обґрунтованість результатів випробувань, в тому числі при оцінці відповідності технічних засобів телекомунікацій та іншого обладнання.

Сторони розглянули можливість участі УДЦР у реалізації програми МСЕ «C&I Programme», спрямованої на забезпечення оцінки відповідності та перевірки на функціональну сумісність продукції ІКТ, реалізованої у відповідності з Рекомендаціями МСЕ-Т. З огляду на це, сторони також обговорили можливість реєстрації Центру сертифікації УДЦР у відповідній базі даних МСЕ.

Start typing and press Enter to search