До Українського державного центру радіочастот (УДЦР) надійшло звернення Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) стосовно укладення Угоди про співпрацю з метою використання наземної станції космічного моніторингу в місті Києві.
З цією пропозицією МСЕ, який є спеціалізованою агенцією ООН в сфері ІКТ та відіграє важливу роль у забезпеченні раціонального, рівноправного та ефективного використання радіочастотного спектру та орбітального ресурсу, а також беззавадової роботи систем радіозв’язку, звернувся до 9 країн світу, які мають засоби космічного моніторингу та входять до Міжнародної системи радіоконтролю.
Як відомо, розгорнута в УДЦР у 2009 році станція моніторингу земних станцій супутникового зв’язку (GeoMon) є частиною міжнародної системи радіоконтролю та зареєстрована в Списку VIII МСЕ «Список міжнародних станцій моніторингу» разом зі станціями космічного моніторингу 9 інших країн світу, таких як Японія, Німеччина, Корейська Республіка, США, Казахстан, Російська Федерація, Китай, Бразилія та Аргентина.
Станція дозволяє контролювати земні станції в С-діапазоні на всій території Африки, а в Ku- діапазоні – на всій території Європи та центральної Азії.
Треба відзначити, що МСЕ вважає Україну важливим і сильним гравцем на, так би мовити, світовій орбіті. Адже в системі космічного моніторингу УДЦР реалізовані найсучасніші технічні рішення.
За заявками від міжнародних компаній фахівці УДЦР виконали цілу низку робіт з вимірювання параметрів супутникових станцій та пошуку джерел радіозавад в діапазонах С та Ku, а також з геолокації земних станцій супутникового зв’язку на міжнародному та національному рівнях.
Відзначимо також важливу роль, яку відігравав УДЦР в підготовці та проведенні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу EURO-2012 в Києві, а також у сприянні Європейському космічному агентству з виконання міжнародної програми досліджень SMOS.
УДЦР сподівається на те, що конструктивна співпраця з бюро МСЕ, зокрема у сфері удосконалення міжнародної системи контрою випромінювань, буде продовжена.
В свою чергу, Міжнародний союз електрозв’язку зазначив, що розвиток співпраці з Українським державним центром радіочастот сприятиме ефективному використанню РЧР.
Запропонований проект Угоди вивчається фахівцями УДЦР. Готуються відповідні пропозиції для налагодження плідного співробітництва у сфері моніторингу супутникових мереж.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search