З 7 по 13 листопада в м. Кампала, Республіка Уганда, проходитиме засідання Робочої групи 3 Дослідної комісії 11 Сектору стандартизації електрозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку.

Оскільки одним з основних питань, які належать до компетенції Робочої групи 3 Дослідної комісії 11 (РГ3/11) і які будуть розглядатися на цьому засіданні, є боротьба з контрафактним обладнанням в сфері ІКТ, Бюро стандартизації електрозв’язку МСЕ запросило на це засідання представників Українського державного центру радіочастот, що вже має певні досягнення в цьому напрямку, а його напрацювання успішно використовують колеги інших держав.

Як відомо, контрафактна продукція завдає суттєвої шкоди багатьом секторам ринку електронних товарів, серед яких — комп’ютери, засоби зв’язку, побутові прилади, автомобільне й авіаційне електрообладнання, медичні пристрої тощо.

Найбільше у сфері ІКТ від контрафактної діяльності потерпає саме сектор мобільних телефонів, оскільки, за оцінкою Європейської комісії, контрафактна продукція складає близько 15–20 % від глобального ринку телефонів, а прибуток від її реалізації становить близько 9 млрд. доларів США.

Не випадковим є те, що закордонних колег зацікавив досвід Українського державного центру радіочастот у створенні Автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів на території України (АІСОМТУ), яку МСЕ розглядає як можливий засіб боротьби з контрафактним обладнанням.

Планується, що на засіданні РГ українські фахівці представлять внесок АЗ України на тему „Заходи з боротьби проти контрафактних мобільних телефонів” та поділяться практичним досвідом з впровадження й експлуатації АІСОМТУ, складовою якої є узагальнена база даних кодів ІМЕІ мобільних терміналів.

Фахівці УДЦР, крім того, оприлюднять результати заходів АЗ і регуляторних органів держав-членів МСЕ, спрямованих на викорінення на національному і регіональному рівнях такого явища, як контрафактні мобільні телефони.

Для довідки

Дослідні комісії (ДК) Сектору стандартизації електрозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ-Т) об’єднують експертів всього світу з метою розробки міжнародних стандартів, відомих як Рекомендації МСЕ-Т, що визначають глобальну інфраструктуру інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Розроблені в рамках МСЕ-Т стандарти мають вирішальне значення для забезпечення функціональної сумісності мереж і обладнання ІКТ.
В рамках ДК 11 працює Робоча група 3 (РГ 3/11), яка здійснює вивчення питань підключення до мереж та мережевих послуг, що включають вимоги до сигналізації і управління та протоколи для підключення до мереж, які підтримують поліекранні послуги, майбутні мережі і М2М, а також займаються розробкою керівних вказівок для впровадження вимог з сигналізації і протоколів.

Крім того, РГ 3/11 вивчає можливі шляхи розв’язання проблеми боротьби з контрафактним обладнанням в сфері ІКТ.

Start typing and press Enter to search