Про це, зокрема, йшлося під час зустрічі з питань двостороннього співробітництва між Республікою Молдова та Україною у сфері телекомунікації

2015-04-17-01

17 квітня, в Українському державному центрі радіочастот відбулася зустріч з питань двостороннього співробітництва між Республікою Молдова та Україною у сфері телекомунікацій. Захід проведений в рамках робочого візиту в Україну урядової делегації Республіки Молдова на чолі з Віце-прем’єр-міністром Республіки Молдова з питань реінтеграції В.Осіповим.

Молдовську сторону на переговорах представляли заступник Міністра інформаційних технологій та зв‘язку Республіки Молдова Дмитро Парфєнтьєв та радник Посольства Молдови в Україні Даніела Цуркану.

Від України у зустрічі взяли участь представники Міністерства закордонних справ України, Державної служби спеціального зв‘язку та захисту інформації України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, ДП «Український державний центр радіочастот».

У ході переговорів сторони приділили основну увагу обговоренню питань координації використання радіочастот між Україною і Республікою Молдовою в смугах І-го і ІІ-го «цифрових дивідендів» (відповідно, 790-862 МГц і 694-790 МГц), планам з переходу на цифрове телебачення та можливості продовження експлуатації станцій аналогового ТВ мовлення після завершення перехідного періоду, а також інших питань використання радіочастот телерадіомовними передавачами в прикордонних районах Молдови та України.

Керівник молдовської делегації, зокрема, заявив, що за його прогнозами перехід від аналогового до цифрового мовлення може зайняти у Молдови 2 – 3 роки.

Також значний інтерес молдовської сторони викликав досвід України у боротьбі з контрабандою та контрафактом мобільних терміналів, зокрема, досвідом УДЦР щодо реалізації системи з обліку кодів IMEI кінцевого обладнання/терміналів, а також з відповідними регуляторними процедурами ввезення і реєстрації кінцевого обладнання в Україні, спрямованими на запобігання використання контрабандних та контрафактних мобільних терміналів.

Українська сторона поінформувала, що у 2008 році на ринку мобільних терміналів України склалася критична ситуація: 93-95% обсягу ринку становив “сірий імпорт”. Щоб вирішити цю проблему вже у 2009 році державним підприємством «Український державний центр радіочастот» було за власні кошти створено та введено в промислову експлуатацію узагальнену базу даних кодів ІМЕІ.

Це дало суттєвий економічний ефект – якщо у 2008 році офіційно, зі сплатою всіх податків, в Україні ввозилося 670 тис. апаратів, а продавалося ж від 8,7 до 9,5 млн. мобільних терміналів на рік. Вже у другому півріччі 2009 року, з моменту впровадження контролю над ІМЕІ-кодами законно було ввезено 5,4 млн.шт. При цьому до впровадження системи надходження до бюджету України (до 1 червня 2009 року) становили близько 60 млн грн. За перші півроку після її запуску надходження склали 570 млн. грн, а за 2013 бюджет країни поповнився на 1,3 млрд грн.

Молдовська делегація висловила вдячність українській стороні за плідну і конструктивну розмову та високо оцінила досягнення Українського державного центру радіочастот у створенні системи обліку кодів ІМЕІ мобільних терміналів на території України.

Довідково: Бюро стандартизації Міжнародного союзу електрозв’язку зацікавилося практичним досвідом Українського державного центру радіочастот зі створення автоматизованої системи обліку мобільних терміналів на території України, складовою якої є узагальнена база даних кодів IMEI телефонів. Представники Бюро стандартизації МСЕ відзначили, що створена в Україні система є зараз найбільш досконалою.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

 

Start typing and press Enter to search