Ви хочете придбати нормальний мобільний телефон чи проблеми з подальшим його використанням? В обох випадках вам потрібно дотримуватися певних правил.

 

Перш за все, вибираючи собі мобільний телефон, навчиться поважати себе як покупця – перевіряйте наявність коду ІМЕІ телефону в узагальненій базі даних, яку веде Український державний центр радіочастот.

 

Про те, щоб телефон, який вам пропонують придбати, відповідав встановленим вимогам, повинні потурбуватися імпортери, оптові та роздрібні продавці. А щоб коди ІМЕІ потрапили до бази даних, законодавством визначені та практикою перевірені процедури внесення імпортованих терміналів до реєстру.

 

Зокрема, імпортер повинен подати до УДЦР документи, які підтверджують законність їх ввезення на територію України – копію дозволу на ввезення та копію митної декларації. На превеликий жаль, встановлених правил дотримуються не всі.

 

Нещодавно, наприклад, в ході однієї з перевірок компетентними органами вдалося виявити, що один із суб’єктів господарювання отримав дозвіл на ввезення радіоелектронних засобів, але офіційним шляхом не пішов. Він не ввозив задекларований товар взагалі або поставляв його без оформлення митних процедур. А до УДЦР подав підроблену митну декларацію, сподіваючись, що таким чином вдасться внести коди ІМЕІ контрабандних мобільних терміналів до бази. Однак фальсифікацію виявили. Зараз цим фактом займаються правоохоронні органи. Без сумніву, вони дадуть такому вчинку належну оцінку.

 

Щоб запобігти намаганням використати підроблені документи під час ввезення, реєстрації та реалізації РЕЗ, в тому числі мобільних телефонів, Український державний центр радіочастот, в рамках досягнутих домовленостей про взаємодію, починаючи з 1 вересня 2009 року, передає до Державної митної служби України електронні версії дозволів на ввезення, які завірені електронним цифровим підписом. А починаючи з 15 березня 2010 року, Держмитслужба передає до УДЦР електронні версії митних декларацій.

 

– Саме це на робить сьогодні марними спроби деяких імпортерів-махінаторів фальсифікувати документи задля незаконного ввезення мобільних терміналів на територію України, – підкреслює начальник УДЦР Павло Слободянюк. – Колектив нашого підприємства докладає багато зусиль для того, щоб забезпечити стабільне функціонування інформаційної системи обліку мобільних терміналів, складовою якої є узагальнена база даних кодів ІМЕІ, і тим самим сприяти, по-перше, задоволенню потреб населення в отриманні якісних, дозволених до застосування в країні та не шкідливих для здоров’я  громадян стільникових апаратів зв’язку, а по-друге, легальному надходженню на наш ринок телефонів і наповненню держбюджету.

 

 

 

Звертаємо вашу увагу!

 

Для того, щоб бути впевненим в мобільному телефоні, який ви купуєте, в його законному походженні, ще раз нагадуємо порядок його перевірки.

 

Спочатку покупець повинен перевірити відповідність коду ІМЕІ,  нанесеного на фірмову етикетку мобільного телефону, що розміщена на його корпусі, під акумулятором, та на заводську упаковку. Якщо коди не співпадають, то краще відмовитися від придбання такого телефону.

 

Якщо ж коди співпали, то слід переконатися у відповідності коду ІМЕІ, що прошито у спеціальній частині пам’яті мобільного телефону, і коду, нанесеному на його фірмову етикетку, що розміщена на корпусі мобільного телефону, під акумулятором. Для цього треба включити телефон (у продавця для перевірки мобільних телефонів повинна бути SIM-картка) і набрати на його клавіатурі комбінацію *#06#. На екрані телефону з’явиться код ІМЕІ, який необхідно порівняти з кодами на телефоні або упаковці. Якщо вони не співпадають, то треба відмовитися від придбання такого телефону.

 

У разі, якщо коди співпали, необхідно за допомогою цього мобільного телефону, телефону продавця або іншого телефону відправити на короткий номер 307 оператора SМS з кодом ІМЕІ. Якщо SМS набирає продавець, то перед його відправкою перевірте, чи дійсно саме ваш код ІМЕІ відправляється для перевірки, а не інший. Через декілька секунд ви отримаєте формалізоване повідомлення щодо наявності або відсутності коду ІМЕІ мобільного телефону в базі даних кодів ІМЕІ.

 

Якщо ви отримали повідомлення про наявність коду ІМЕІ цього телефону в базі даних, то це означає, що мобільний телефон законно ввезено в Україну і ви можете підключитися до мережі любого мобільного оператора.

 

Якщо виявиться, що код ІМЕІ мобільного терміналу відсутній в базі даних, ні в якому разі не купуйте цей телефон.

 

Перевірку наявності коду ІМЕІ мобільного телефону в базі даних можна також здійснити за допомогою Інтернету на веб-сайті Українського державного центру радіочастот у розділі „База ІМЕІ”.

Start typing and press Enter to search