8 лютого в інформаційному агентстві «Українські новини» відбулася спільна прес-конференція НКРЗІ, УДЦР та представників операторів мобільного зв’язку на тему: «Впровадження MNP в Україні: хто намагається зірвати підписання Договору на реалізацію цього проекту та виконання Угоди про Асоціацію з ЄС?»

Серед учасників прес-конференції були Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Олександр Животовський, Голова Комітету з конкурсних торгів державного підприємства «Український державний центр радіочастот» Вадим Гулько, Директор департаменту цифрової економіки України Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Мініч, Голова Ради Української асоціації операторів зв’язку «Телас» Леонід Ошеров, заступник голови Громадської ради НКРЗІ, заступник голови Правління Інтернет асоціації України Тетяна Попова, а також представники мобільних операторів – компанії «Vodafone», «Київстар», «lifecell», «Інтертелеком».

Головним підсумком спільної прес-конференції стала абсолютна підтримка рішення УДЦР стосовно підсумків конкурсу з впровадження послуги MNP в Україні, яку висловили оператори мобільного зв’язку, представники влади та громадських об’єднань.

За словами Голови НКРЗІ Олександра Животовського, запуск послуги з перенесення номерів є вкрай важливим для України.

«УДЦР, як головний виконавець, несе відповідальність перед державою та ще перед 60 млн. українських абонентів за впровадження цієї послуги. Як відповідальна компанія, УДЦР провів тендер у відповідності до законодавства, забезпечивши альтернативність пропозицій та мінімізацію ризиків під час реалізації проекту», – наголосив Олександр Животовський.

Директор Департаменту Цифрової економіки України Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Мініч, в свою чергу заявила, що конкурс був коректним, а послуга є затребуваною. Вона відмітила чотири складові впровадження послуги МNP в Україні. Це оновлення конкурентних умов на ринку, виконання європейських вимог, реформи в країні, та індекс ведення бізнесу, коли у клієнтів з’явиться вибір щодо операторів, а оператори почнуть конкурувати на якості послуг, а не на ціні.

Свою позицію відносно конкурсу висловив й Голова Ради Української асоціації операторів зв’язку «Телас» Леонід Ошеров, зазначивши, що цілком підтримує НКРЗІ та УДЦР на шляху впровадження MNP в Україні.

«НКРЗІ та УДЦР ще ніколи не були настільки відкриті для роботи, як під час процесу підготовки і реалізації проекту MNP, і тому усі прийняті на сьогодні рішення є спільним компромісом між операторами, регулятором та адміністратором системи. Тендер відбувся на надзвичайно високому рівні і вибір переможця абсолютно влаштовує нас та усіх операторів мобільного зв’язку», – сказав Леонід Ошеров.

Представники мобільних операторів, які були присутні на конференції, підтвердили, що не мають претензій до конкурсу.

Так, представник компанії «Київстар» Олександр Гоцуленко, зазначив, що компанія з самого початку була залучена до процесу розробки документації, приймала участь у всіх засіданнях, тому причин не довіряти вибору УДЦР, немає.

Втім реалізація проекту може затягнутися у часі через оскарження результатів конкурсу з реалізації послуги MNP у Антимонопольному комітеті України компанією «ЕС АЙ Центр», пропозиція якої через низку порушень вимог конкурсної документації була відхилена.

За словами Голови з конкурсних торгів УДЦР Вадима Гулька, саме там, у Антимонопольному комітеті України буде поставлено остаточну крапку щодо законності визначення переможця конкурсних торгів з перенесення абонентських номерів. В правоті свого рішення представники УДЦР абсолютно впевнені.

Під час прес-конференції Вадим Гулько запросив представників ЗМІ для висвітлення засідання з розгляду скарги компанії «ЕС АЙ Центр», яке відбудеться 2 березня об 11:00 в приміщенні Антимонопольного комітету України, кім.112., за адресою: вул. Митрополита Василя Липківського, буд.45.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search