1 – 2 квітня 2003 року у Києві в конференц-залі “Українського Дому” проходить Міжнародний Конгрес “Інформаційне суспільство – стратегія розвитку у XXI столітті”, організаторами якого виступили: Державний комітет зв’язку та інформатизації України, Міністерство Російської Федерації із зв’язку та інформатизації, Регіональна співдружність в галузі зв’язку (РСЗ) Національна Академія наук України та Російська Академія наук за підтримки Міжнародного союзу електрозв’язку, Світового банку та Програми розвитку ООН.

Центр “Укрчастотнагляд” виступив спонсором цього значущого заходу у сфері зв’язку та інформатизації. Конгрес проводиться в рамках реалізації стратегії РСЗ з підготовки до Всесвітньої зустрічі на вищому рівні з питань інформаційного суспільства і присвячений аналізу проблем і стратегії розбудови інформаційного суспільства в країнах з різним рівнем соціально-економічного розвитку, а також проблемі інтеграції українського суспільства у світовий інформаційний простір.

На Конгресі продовжено обговорення та подальший розвиток основних принципів і підходів, закріплених у Московській, Бухарестській і Токійській деклараціях конференцій з інформаційного суспільства, а також готуються пропозиції країн-членів РСЗ до Декларації та Плану дій світової спільноти для їх наступного прийняття у м. Санкт-Петербурзі в червні-липні ц.р. на 29-м засіданні Ради глав адміністрацій зв’язку РСЗ. В роботі Конгресу беруть участь представники міжнародних і регіональних організацій, посольств, фахівці з країн СНД та далекого зарубіжжя, представники державних структур, наукової громадськості, неурядових організацій та бізнесу.

Серед основних напрямків роботи Міжнародного Конгресу:

  1. Формування відкритого інформаційного суспільства. Роль урядів, громадського суспільства, міжнародних організацій у створенні сприятливого середовища для розвитку ІКТ, їх доступності і використання в цілях вдосконалення суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, формуванні умов для розвитку людини. Проблема “цифрового розриву”.
  2. Роль ІКТ в формуванні і розвитку інформаційного суспільства. Вплив ІКТ на діяльність державних і суспільних інституцій. Створення єдиного інформаційного середовища освіти, системи дистанційного навчання і телемедицини.
  3. Регіональні і національні стратегії розбудови інформаційного суспільства. Презентація проекту державної програми “Електронна Україна” та федеральної цільової програми “Електронна Росія”.

Одночасно з Конгресом проводиться ще ряд заходів у сфері зв’язку та інформатизації.

2 – 5 квітня 2003 року в Міжнародному виставковому центрі в м. Києві відбудеться спеціалізована акція “Електронна Україна”, в рамках якої відбудуться презентації проекту державної програми “Електронна Україна” та Федеральної цільової програми “Електронна Росія”, відбудуться виставки “Телеком&Інтернет”, “Корпоративні і банківські системи”, “Інтегровані системи управління і безпеки”.

На 2 квітня 2003 р. заплановано засідання Координаційної ради держав-учасниць СНД з інформатизації при Регіональній співдружності у сфері зв’язку (РСЗ).

Start typing and press Enter to search