На цілих три дні Український державний центр радіочастот став майданчиком для обговорення на міжнародному рівні питань радіочастотного моніторингу і моніторингу використання частотно-орбітального ресурсу. Бажання іноземних колег ознайомитися з новітніми напрацюваннями в цій сфері  саме в УДЦР є не випадковим, адже МСЕ вважає Україну важливим і сильним гравцем на, так би мовити, світовій орбіті.

2013-10-21-07

Станція моніторингу мереж супутникового зв’язку УДЦР, яка була введена в експлуатацію у 2009 році і з того часу зазнавала постійного удосконалення, приємно вразила закордонних колег. Тут чи не вперше Україна у повний голос не тільки заявила, що має потужну станцію космічного моніторингу, але й продемонструвала її можливості з моніторингу і пошуку завад в інтересах провідних європейських компаній і операторів.

Гості з Франції, Японії, США, Кореї, Китаю, Росії та інших країн, які володіють подібними системами, в черговий раз пересвідчилися в тому, що точність вимірювання координат у нас вища, ніж інших станцій, оскільки в системі космічного моніторингу УДЦР реалізовані найсучасніші  технічні рішення.

2013-10-21-02

На практиці експлуатація нашої станції довела її практичне значення для вирішення завдань з моніторингу супутникових мереж на міжнародному рівні, у тому числі під час значних масових заходів, зокрема в процесі забезпечення проведення Євро-2012.

Родзинкою засідання було й опрацювання перспективних рішень щодо захисту самих станцій супутникового моніторингу  від шкідливих завад та визначення можливості моніторингу супутникових станцій, що знаходяться на негеостаціонарних орбітах.

2013-10-21-03

Слід відзначити, що неабияке враження справила на іноземних фахівців і автоматизована система радіочастотного моніторингу з сучасним парком мобільних станцій, багато з яких оснащені обладнанням вітчизняних виробників, а також автоматизована інформаційна система обліку мобільних терміналів на території України (АІСОМТУ), застосування якої має сприяти захисту інтересів користувачів, боротьбі з крадіжками терміналів. Ця АІСОМТУ також забезпечить легалізацію імпорту та наповнення українського ринку оригінальними якісними моделями телефонів.

2013-10-21-04

І сам міжнародний симпозіум, і зустрічі в ході нього керівництва УДЦР з представниками Південної Кореї, Китаю, Німеччини, МСЕ та іншими країнами довели, що на досвіді України не тільки вчаться, а й від нас просять допомогу, пропонують співробітничати. Це стосується як підготовки фахівців так і впровадження нових технічних рішень та спільного використання станцій. Тобто відбувся серйозний діалог, який перейшов у конкретну практичну площину.

Основним лейтмотивом на засіданні став пошук шляхів і бажання країн домовитися про взаємодію в проведенні вимірювань, пов’язаних із шкідливими завадами, по яких та чи інша адміністрація звертається по допомогу до МСЕ.

2013-10-21-05

– На симпозіумі, – відзначив начальник УДЦР Павло Слободянюк, – підкреслювалося, що, оскільки радіочастоти і будь-які орбіти, в тому числі геостаціонарні, є обмеженим  природним ресурсом, то їх належить раціонально, ефективно та заощадливо використовувати. Тут потрібна координація зусиль, спільна діяльність щодо створення міжнародної системи радіочастотного моніторингу. Саме про це і йшлося на цьому міжнародному заході. Разом легше протистояти шкідливим завадам на частотах, що призначені для передачі інформації про забезпечення безпеки життя людей.

2013-10-21-06

Керівник підприємства також відзначив важливість сучасної комунікації між партнерами у цій сфері і правильного використання  інновацій для підвищення ефективності проектів, пов’язаних з космічним радіомоніторингом. І з цим погодилися всі учасники засідання.

 

 

Start typing and press Enter to search