13710431442013-06-12_01_«МСЕ – завдання в XXI столітті: попередження шкідливих завад супутниковим антенам» – під такою назвою проходив міжнародний семінар-практикум, що днями завершився в швейцарському місті Женева.

На захід прибули представники адміністрацій зв’язку та члени Сектору радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку. В якості повноправного члена МСЕ-R в ньому також брали участь й фахівці Українського державного центру радіочастот. Присутність делегації нашого підприємства на такому семінарі цілком виправдана, оскільки УДЦР, в рамках повноважень, виконує роботи, пов’язані з проведенням радіомоніторингу РЕЗ та виявленням завад земним станціям супутникового зв’язку у смугах радіочастот загального користування. До того ж, УДЦР, за рішенням НКРЗІ, залучається до проведення технічних експертиз з питань міжнародної координації супутникових мереж.

Під час семінару фахівці УДЦР розглянули певні ситуації, які пов’язані із створенням завад супутниковим антенам, з’ясували поточний стан супутникових служб, отримали актуальну інформацію щодо регламентних та технічних ініціатив і стратегії МСЕ, спрямованих на виявлення завад, обговорили технології визначення та усунення впливу завад супутниковим системам.

Важливим є те, що учасники заходу шукали шляхи щодо поглиблення міжнародного співробітництва у цій сфері діяльності.

За словами фахівців УДЦР, отримана під час семінару-практикуму інформація є корисною для організації та проведення радіомоніторингу використання радіочастотного ресурсу України та виявлення завад земним станціям супутникового зв’язку. Отриманий досвід також можна успішно використовувати й при проведенні робіт з міжнародної координації супутникових мереж, зокрема при проведенні технічних експертиз відповідно до завдань, покладених на УДЦР рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Start typing and press Enter to search