20 травня завершила роботу Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання регулювання у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом», що проводилася за ініціативи Національної комісії з питань регулювання зв’язку України.

 

2010conf01

В ході заключного пленарного засідання учасники конференції заслухали повідомлення керівників секцій про результати роботи та прийняли резолюцію. В ній, зокрема, йдеться про  підтримку пропозиції щодо розширення повноважень НКРЗ з аналізу ринків телекомунікаційних послуг, визначення і регулювання операторів зі значною ринковою силою; лібералізації ринку телекомунікацій і впровадження реєстраційної основи здійснення діяльності у сфері телекомунікацій. Вирішено активізувати роботу щодо впровадження новітніх технологій у телекомунікаціях, ефективного використання радіочастотного ресурсу та контролю якості телекомунікаційних послуг з метою максимального задоволення потреб користувачів, продовжити дослідження інформаційно-аналітичних систем у сфері регулювання галузі зв’язку та створення пілотних проектів електронних служб забезпечення діяльності національних регуляторів.

 

В цей же день учасники міжнародного форуму відвідали Український державний центр радіочастот.

2010conf02

Начальник УДЦР Павло Слободянюк розповів присутнім про напрями діяльності підприємства, як важливого структурного підрозділу в системі управління радіочастотним ресурсом України.

 

За словами керівника підприємства, УДЦР вирішує як оперативні так і стратегічні завдання, виступаючи не лише в якості експертної та аналітичної структури, але й як розробник проектів регуляторних актів та методичних документів з питань користування радіочастотним ресурсом.

 

Павло Слободянюк підкреслив, що обладнання, яким оснащено УДЦР, в основному є вітчизняного виробництва, а деякі фахівці, що працюють тут, є унікальними за рівнем підготовки і спеціалізацією.

 

Відзначалося, що підприємство ні в чому не поступається за своїми можливостями аналогічним підрозділам західних країн, а система радіомоніторингу визнана, за оцінками європейських фахівців, найрозвиненішою у Європі.

 

2010conf03

Окремо Павло Слободянюк зупинився на впровадженні в УДЦР автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів в Україні та її складової – узагальненої бази кодів ІМЕІ мобільних телефонів.

 

В ході перебування в УДЦР делегати форуму відвідали Випробувальний центр, де ознайомилися з напрямами діяльності та матеріально-технічною базою цього структурного підрозділу. Вони також побували  в підрозділах радіочастотного моніторингу. Великий інтерес іноземні фахівці проявили до системи фіксованого і мобільного радіомоніторингу.

 

2010conf04

Учасники заходу констатували, що конференція стала міжнародним майданчиком для обміну досвідом, професійної та громадської експертизи новітніх підходів щодо вирішення актуальних питань регулювання у сфері телекомунікацій та використання радіочастотного ресурсу, втілення принципу партнерства держави, бізнесу та громадянського суспільства.

2010conf05

Делегати конференції високо оцінили рівень організації і проведення заходу, відзначили важливість питань, які були розглянуті під час роботи секцій.

 

Start typing and press Enter to search