Збільшення кількості заявок на легалізацію радіоелектронних засобів для доступу в Інтернет, яка в жовтні зросла на 50%, свідчить про те, що УДЦР посилює боротьбу з незаконним використанням радіочастотного ресурсу України. Про це заявив в коментарі прес-службі УДЦР директор з радіочастотного моніторингу та питань РЕЗ Микола Ковальчук.
За словами Миколи Ковальчука, сфера бізнесу, пов’язаного з нелегальним наданням користувачам послуг Інтернет, сьогодні є однією з найпопулярніших. Про це свідчить, зокрема, кількість виявлених на всій території України порушень користування радіочастотним ресурсом.

Лише за період з 20 по 28 жовтня було виявлено 391 незаконно діючий пристрій широкосмугового доступу, а в цілому за місяць їх кількість склала більше тисячі одиниць.

Підтвердженням того, що цей вид незаконної діяльності набув в Україні значних масштабів, свідчать результати радіочастотного моніторингу. На минулому тижні, наприклад, зафіксовано 56 нелегальних пристроїв з доступу до Інтернет у Чернівецькій області, 32 – у Вінницькій області, 28 – в Івано-Франківській та по 20 на Хмельниччині та Миколаївщині. Чимало їх виявлено також на Львівщині (15) та Рівненщині (12). При цьому, більшість обладнання встановлюється в непристосованих для цього місцях. Є випадки, коли провайдери розміщують їх навіть на деревах.

Зважаючи на масштабність цього виду порушень та з метою створення цивілізованого ринку надання послуг Інтернет Український державний центр радіочастот всіма доступними засобами проводить в регіонах України попереджувальну та роз’яснювальну роботу серед учасників ринку та тих, хто користується цими послугами.

Постійно працює над спрощенням доступу до радіочастотного ресурсу, зниженням адміністративних бар’єрів для громадян та компаній.

«Ці заходи дають добрі результати. За останні два тижні кількість звернень до УДЦР за дозвільними документами на експлуатацію РЕЗ зазначеної радіотехнології збільшилася майже на 50 відсотків. А це свідчить про те, що оператори, які раніше працювали нелегально, все частіше обирають чесний шлях ведення бізнесу. І це є для нас приємним фактом», – наголосив Микола Ковальчук.

Втім, на його думку, швидких, радикальних змін можна очікувати лише після врегулювання низки питань на законодавчому рівні.

Для довідки: у III кварталі 2015 року в цілому по Україні було зареєстровано 1649 порушень користування РЧР. Найбільша їх кількість припадає на радіотехнології широкосмугового радіодоступу (1182), радіозв’язку (305) та цифрового стільникового зв’язку (81).

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search