З 5 по 9 жовтня 2015 року працівники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» та підрозділів органів внутрішніх справ України провели 23 спільні заходи, спрямовані на виявлення та усунення порушень законодавства у сфері користування радіочастотним ресурсом України, що були вчинені невстановленими юридичними та фізичними особами, – повідомляє прес-служба НКРЗІ.

За результатами роботи припинено функціонування 19 радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, які були встановлені та експлуатувалися без дозволів на експлуатації, а  також  складено 6 протоколів про адміністративні правопорушенняза статтею 146 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Рейди Спільної координаційної комісії проведені на підставі даних радіочастотного моніторингу, який щодня здійснюють фахівці УДЦР», – зазначив директор департаменту РЧМ та забезпечення АСРМ В’ячеслав Гоненко.

Слід зазначити, що з початку року було припинено роботу 544 незаконно діючих РЕЗ. Уповноваженими НКРЗІ посадовими особами за фактами виявлених порушень складено 111 протоколів про адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена статтею 146 КУпАП «Порушення правил реалізації, експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв».

НКРЗІ нагадує, що особи, які мають намір здійснювати діяльність, пов’язану із застосуванням РЕЗ та ВП, повинні керуватися вимогами Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Користування РЧР України здійснюється на підставі:

  1. Ліцензійна користування радіочастотним ресурсом України та дозволів на експлуатацію, які видаються суб’єктам господарювання.

Детальна інформація з питань отримання ліцензій розміщена на веб-сайті НКРЗІ .

  1. Дозволів на експлуатацію – технологічними користувачами та радіоаматорами.

Присвоєння радіочастот, призначення позивних сигналів та видачу дозволів на експлуатацію здійснює УДЦР. Детальна інформація з питань отримання дозволів розміщена на веб-сайті УДЦР .

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search