У сучасному суспільстві метрологія грає велику роль. Це пов’язано з тим, що практично немає жодної сфери людської діяльності, де б не використовувалися результати вимірювань. Для Українського державного центру радіочастот точність вимірювань та повірка обладнання є основною складовою для щоденної роботи підрозділів радіочастотного моніторингу.

В УДЦР у 2011 році створено повірочну лабораторію (ПЛ), яка уповноважена Міністерством економічного розвитку і торгівлі України на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) під час експлуатації, та випуску з виробництва і ремонту.

Кожного року фахівцями лабораторії повіряється близько 300 ЗВТ УДЦР та регіональних філій, переважна більшість з яких – у місцях їх експлуатації, що дає змогу контролювати параметри обладнання із найменшим відривом від виробничого процесу держпідприємства.

У лабораторії побудована власна система управління, яка встановлює основні вимоги до її функціонування, а також використовується як засіб забезпечення відповідності встановленим вимогам і подальшого вдосконалення процесу виконання метрологічних робіт. Також у лабораторії експлуатується 10 робочих еталонів, які підтверджують простежуваність одиниць вимірювання до державних та міжнародних еталонів.

Завдання повірочної лабораторії УДЦР – це повірка засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), що експлуатуються в УДЦР та філіях безпосередньо в місцях їх експлуатації. Зокрема, стаціонарних апаратно-програмних комплексів радіомоніторингу, мобільних станцій та комплексів радіоконтролю усіх типів, які призначені для пошуку та виявлення джерел радіовипромінювання ВЧ- діапазону, а також аналізаторів сигналізації телекомунікаційних систем АСТС.

На сьогоднішній день метрологами УДЦР освоєна повірка новітнього обладнання, що закуплено для потреб УДЦР, а саме приладу Emutel Harmony, призначеного для масового генерування дзвінків, тестування технологій різноманітного телекомунікаційного обладнання та комплекту обладнання CDMA-800, що призначений для вимірювання рівнів побічних випромінювань базових станцій операторів зв’язку.

Довідково:

 Метрологія – наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності та способи досягнення необхідної точності. Вона ґрунтується на досягненнях природничих, технічних і суспільних наук.

 

Переглянути відео: https://www.youtube.com/watch?v=vB-4ENG3Nls

 

_MG_9870_MG_9921_MG_9907

_MG_9885_MG_9878_MG_9926

21 травня 2018

Start typing and press Enter to search