В ході радіочастотного моніторингу, фахівцями УДЦР виявлено чимало фактів, коли користувачі недотримуються стандартів, норм і правил використання радіочастотного ресурсу.

Лише за серпень фахівці з радіочастотного контролю виявили  на території України майже 500 порушень з ознаками недотримання Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Найбільше порушень за минулий місяць виявлено у Сумській області – 74. Також чимало їх зафіксовано на Одещині (56), Житомирщині (46), Києві та області 46), а також на Закарпатті (43) та Вінниччині (40).

За характеристикою більшість з них – 301- незаконно діючі пристрої, які експлуатувалися без дозвільних документів, 184 – з порушенням правил експлуатації.

До власників радіоелектронних засобів (РЕЗ) направлено 393 попередження з вимогою припинити роботу вказаних РЕЗ та при потребі подальшої експлуатації вирішити питання їх легалізації, 111 матеріалів – до Департаменту державного нагляду НКРЗІ для прийняття рішення.

Загалом за підсумками місяця найкращі показники з виявлення порушень у Північно-східній (149) та Подільській філіях (104).

Варто зазначити, що у серпні фахівці центрального офісу та регіональних філій усунули 506 порушень користування радіочастотним ресурсом України, виявлених у попередніх періодах.

УДЦР звертає увагу користувачів радіочастотного ресурсу на дотримання вимог Закону України «Про радіочастотний ресурс України», зокрема ст. 6 та ст.7, де визначені права та обов’язки  користувачів РЧР, а також їх відповідальність.

Виявлення порушень у використанні рчр -Північно-східна філія УДЦР -06.09.18

6 вересня 2018

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search