Виявляють протиправну діяльність у цій сфері фахівці Українського державного центру радіочастот, які за договорами з операторами зв’язку перевіряють дотримання порядку маршрутизації трафіку голосової телефонії.

Лише за тиждень, з 19 по 25 лютого, на мережах загального користування – в основному мобільного зв’язку – виявлено 14 тис. 960 порушень. Загалом за місяць фахівці зафіксували в Україні понад 26 тис. фактів несанкціонованого надходження міжнародного трафіку. Протоколи вимірювання передані замовникам робіт для з’ясування обставин, пов’язаних з втручанням в роботу мереж електрозв’язку.

Варто зазначити, що подібні порушення, так званий рефайл, – це серйозна проблема для операторів зв’язку. Шахраї, використовуючи сучасні технології, спрямовують міжнародний трафік, обсяги якого не підлягають контролю, на телекомунікаційні мережі України в обхід міжнародних центрів комутації. При цьому оператори – власники ліцензій з надання послуг міжнародного зв’язку – втрачають доходи у сотні тисяч доларів США, а держава – прибутки від недоотриманих податків.

Також, як і минулого тижня, чимало зусиль доклали спеціалісти УДЦР для виявлення порушень у сфері користування радіочастотним ресурсом. Найбільше – на Вінниччині – 49 та Житомирщині – 32. Загальна кількість порушень склала 186,  що на 40 більше, ніж у попередній період. Крім того, у 94 випадках силами Центру приведено у відповідність до чинного законодавства роботу користувачів, а отже –  усунуті порушення, виявлені раніше.

Детально ознайомитися з діяльністю УДЦР за усіма напрямками роботи в період з 19 по 25 лютого можна за посиланням: http://www.ucrf.gov.ua/wp-content/uploads/2018/02/0008-zvit-19-25.02.pdf

Нагадаємо, що за договорами із зацікавленими операторами, фахівці УДЦР провели у 2017 році 1 тис. 637 заходів  з вимірювання телекомунікаційних мереж.  Виявили та зафіксували протоколами 824 тис. 548 порушень порядку маршрутизації трафіку голосової телефонії.

 

28 лютого 2018

Start typing and press Enter to search