Фахівці з радіочастотного моніторингу Українського державного центру радіочастот у першому кварталі 2014 року зафіксували та вжили визначених законодавством заходів щодо усунення 3556 порушень користування радіочастотним ресурсом України. 3051 з них пов’язані з експлуатацією радіоелектронних засобів без дозволів на це. Дію 395 НДП припинено спільно з Департаментом державного нагляду НКРЗІ.

Переважна більшість випадків недотримання правил експлуатації РЕЗ припадає на радіотехнології широкосмугового радіодоступу (2205), цифрового стільникового радіозв’язку (244), радіорелейного зв’язку (232).

Чимало порушень виявлено також в радіотехнологіях ультракороткохвильового та короткохвильового радіозв’язку (147), звукового (62) та телевізійного мовлення (83).

Структурні підрозділи УДЦР, кім того, провели заходи щодо захисту присвоєнь радіочастот користувачів радіочастного ресурсу. Так, протягом перших трьох місяців поточного року на території України виявлено та усунено дію 188 джерел радіозавад, що негативно впливали на роботу радіоелектронних засобів. Найбільш ефективно в цьому напрямку працювали фахівці УДЦР в Дніпропетровській, Донецькій та Харківській областях.

Start typing and press Enter to search