Делегація Українського державного центра радіочастот повернулася з Республіки Білорусь, де брала участь у другому засіданні Робочої групи з управління радіочастотним спектром при Комісії з регулювання використання радіочастотного спектру і супутникових орбіт.

Цього разу на захід, як повідомили фахівці УДЦР, прибули, крім представників України і Білорусі, посланці від Азербайджанської Республіки, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Російської Федерації, Туркменістану, Республіки Узбекистан і Виконкому РСЗ.

2013-03-22_01

Учасники засідання обговорили сучасний стан та перспективи використання смуг радіочастот 800 МГц, 2,3 ГГц, 2,5 ГГц, 3,6 ГГц для систем безпроводового доступу в країнах-учасниках РСЗ, розглянули проект звіту про нормативно-правову базу регулювання використання супутникових терміналів VSAT в Ku і Ka діапазонах.

По одному з питань доповідь зробив представник УДЦР – інженер 1-ї категорії управління науково-методичного забезпечення кандидат технічних наук Олег Кокотов. Він представив проект Довідника про перспективи впровадження систем когнітивного радіо в смугах частот УКХ діапазону в країнах-учасниках РСЗ. Присутні на засіданні, вислухавши доповідача, прийняли рішення підготувати план-проспект і текст робочого документу до проекту Довідника для його розгляду адміністраціями зв’язку РСЗ. АЗ буде надано й проект опитувальника, який розроблятиметься з метою підготовки Звіту про досвід проведення конверсії РЧС у смузі радіочастот 694-862 Мгц.

На засіданні також розглянуто нові принципи ведення Загальної таблиці розподілу частот (ЗТРЧ) країн-учасників РСЗ у смузі частот 9,0 кГц – 275,0 ГГц, підтримана необхідність розробки автоматизованої ЗТРЧ.

Не залишилися поза уваги Робочої групи й питання, пов’язані з використанням діапазонів частот 700/800 МГц. Про це Голова РГ більш докладно доповідатиме на третьому засіданні Комісії РСЗ з регулювання використання радіочастотного спектру і супутникових орбіт.

Start typing and press Enter to search