Про це повідомив заступник начальника УДЦР Володимир Кіріченко, коментуючи інформацію деяких ЗМІ щодо активізації продажу в Україні «сірих» телефонів.

 

Щоб не потрапити в халепу з придбанням такого телефону, експлуатація якого може бути проблемною, Володимир Кіріченко дав пораду перевіряти код ІМЕІ телефону під час його придбання.

 

– На сьогодні, – сказав він, – інформацію про статус коду ІМЕІ мобільного терміналу можна реалізувати за допомогою веб-порталу Українського державного центру радіочастот або за допомогою SMS-повідомлення з номером коду ІМЕІ телефону на короткий номер 307. На перевірку ви витратите лише декілька хвилин, проте переконаєтесь в легальності телефону, – зазначає Володимир Кіріченко. Якщо він зареєстрований в базі даних УДЦР, тобто є в «білому списку», ви можете бути впевнені – такий засіб зв’язку сертифікований і не зашкодить вашому здоров’ю.

 

Статистичні дані УДЦР свідчать про те, що все більше громадян дотримуються правил перевірки мобільних терміналів. За перше півріччя 2012 року через мережу Інтернет із запитами до Автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів щодо статусу коду ІМЕІ звернулося 2117670користувачів. Через мережу стільникового зв’язку від абонентів отримано 2026709 запитів.

 

Станом на 02.07.2012 узагальнена база кодів ІМЕІ УДЦР містить 122750629 кодів.

 

Також Володимир Кіріченко навів дані щодо кількості легального ввезення в Україну мобільних терміналів. За шість місяців поточного року в Україну ввезено 3171371 одиниць мобільних терміналів. За оцінками фахівців УДЦР надходження митних платежів до Державного бюджету України від ввезення мобільних телефонів склали понад 340 млн. грн.

Start typing and press Enter to search