Український державний центр радіочастот (Укрчастотнагляд) сформував базу кодів ІМЕІ мобільних телефонів, яка налічує майже 85 мільйонів записів. Цей крок фахівці називають вирішальним на шляху до забезпечення пересічного громадянина України можливістю користуватися якісними, сертифікованими, безпечними мобільними телефонами.

 

Що ж таке ІМЕІ? ІМЕІ (international mobile equipment identifier – міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання) – це п’ятнадцятизначне число, яке є унікальним для кожного мобільного телефону. Код встановлюється заводом-виробником при виготовленні апарата та служить для точної й повної ідентифікації телефону в мережах GSM та UMTS.

 

ІМЕІ містить інформацію щодо походження телефону, його моделі, порядкового номера пристрою. Код потрібен для підтвердження права легально використовувати телефон на території країни, а також для припинення обслуговування крадених телефонів в мережах операторів.

 

Ідентифікатор записаний в пам’яті телефону. Щоб дізнатись ІМЕІ апарату, достатньо на його клавіатурі набрати *#06# і код висвітиться на дисплеї. Крім того на фірмовій етикетці, що розміщена на корпусі телефону, під акумулятором, а також у гарантійному талоні та на упаковці пристрою.

 

Переважна більшість кодів ІМЕІ потрапила до білого списку, і жодних ускладнень для абонентів мобільного зв’язку через це не виникне. Власне, всі телефони, підключені до мереж операторів станом на 1 вересня 2009 року, визнано легальними.

 

Водночас кілька сотень тисяч апаратів (це набагато менше одного відсотка від загальної кількості) перебувають у сірому списку. Якщо протягом трьох місяців власник такого засобу зв’язку не доведе законність його придбання, то телефон буде автоматично переведено до чорного списку й відключено від обслуговування в мережах усіх вітчизняних операторів мобільного зв’язку.

 

Як перевірити, чи перебуває ваш телефон у білому списку?

 

„Це можна зробити за допомогою відправлення CMC на короткий номер 307 або через інтернет на нашому сайті за адресою www.ucrf.gov.ua/uk/imei_base. Це абсолютно безкоштовна послуга”, – розповів начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк.

 

Ця процедура є обов’язковою, коли ви купуєте новий телефон. Якщо ж після перевірки коду ІМЕІ ви виявили, що цей апарат перебуває в сірому списку, то в жодному разі такий телефон не купуйте. Якщо ви з’ясували це після придбання нового мобільного телефону – поверніть його продавцю як неякісний товар, щоб у вас не виникло проблем у подальшому. Адже телефон із сірого списку обслуговуватиметься оператором лише три місяці, після чого потрапить до чорного списку й обслуговування припиниться.

 

До речі, у чорному списку поки що немає жодного телефону. „До цього списку потраплять апарати, про які є інформація, що вони вкрадені, а також ті апарати, власники яких протягом трьох місяців не змогли довести, що перебування мобілок у сірому списку є неправильним. Враховуючи те, що сірі списки вперше сформовано в листопаді, в чорному списку апарати з’являться лише за три місяці. Також у листопаді розроблено порядок надання Міністерством внутрішніх справ інформації про вкрадені телефони”, – повідомив Павло Слободянюк.

 

Антон ШУЛЬГА

Start typing and press Enter to search