28 жовтня в Центрі “Укрчастотнагляд” в рамках реалізації програми Центру підвищення кваліфікації МСЕ для країн Європи і СНГ розпочала роботу Конференція “Принципи і методи планування використання радіочастотного спектру та забезпечення ЕМС”.

Цій події приурочене відкриття Навчального Центру Центру “Укрчастотнагляд”, який має стати центром післявузівської підготовки кваліфікованих кадрів для галузі зв’язку з врахуванням вимог створюваної Міжнародним Союзом Електрозв’язку (МСЕ) мережі регіональних центрів підвищення кваліфікації.

На Конференцію прибули представники Адміністрацій зв’язку, операторів зв’язку, регуляторних радіочастотних органів з 6 країн Європи (Боснія і Герцеговина, Сербія і Чорногорія, Польща, Болгарія, Кіпр, Швейцарія) та 6 країн СНД (Російська Федерація, Білорусь, Узбекистан, Таджикистан).

Впродовж роботи Конференції лектори з МСЕ, Болгарії та України (Держкомзв’язку, Центру “Укрчастотнагляд”, Харківського національного університету радіоелектроніки) виступлять з доповідями з основних питань управління використанням радіочастотного спектру та обговорять програму наступних заходів Центру підвищення кваліфікації для країн Європи та СНД.

Матеріали до прес-релізу:

Сьогодні вже створено п’ять Центрів підвищення кваліфікації: для Західної і Центральної Африки (головний вузол в м. Дакар, Сенегал), для Східної і Південної Африки (головний вузол в м. Найробі, Кенія), для Азійсько-Тихоокеанського реґіону (головний вузол в м. Бангкок, Таїланд), для Америки (головний вузол в м. Кордова, Аргентина) та для Арабського реґіону (головні вузли в м. Дамаск, Сирія, м. Каїр, Єгипет, м. Амман, Йорданія, та м. Туніс, Туніс). Тепер Бюро розвитку електрозв’язку МСЕ почало роботу з реалізації шостого подібного проекту для країн Східної Європи та СНД.

Передбачається, що в майбутньому всі шість Центрів утворять єдину всесвітню навчальну мережу під егідою МСЕ. Підтримуючи цю глобальну ініціативу МСЕ, ряд країн висловились за прискорення створення шостого Центру для Євразійського реґіону. На Всесвітній конференції МСЕ з розвитку телекомунікацій, яка відбулась в травні 2002 року в м. Стамбул, Туреччина, було прийнято рішення про започаткування цього проекту і виділення необхідних коштів. Так, на найближчі два роки фінансові витрати МСЕ на створення Центру для країн Східної Європи і СНД складуть 1 млн. швейцарських франків.

Беручи до уваги досвід, отриманий Бюро розвитку електрозв’язку при заснуванні та становленні мережі Центрів підвищення кваліфікації та їх відділень в інших реґіонах світу, МСЕ провів у вересні 2002 року в м. Москві, Російська Федерація, “Перше координаційне засідання зі створення російськомовного відділення Центру підвищення кваліфікації для Східної Європи і СНД”.

Координаційне засідання в м. Москві прийшло до згоди, що новий Центр буде керуватись міжнародним Керівним комітетом, до складу якого ввійдуть провідні фахівці в галузі зв’язку та інформатизації, представники державних структур, інститутів, академій. Саме вони визначатимуть основні напрямки навчання, будучи по-справжньому зацікавленими у розвитку телекомунікацій в реґіоні Східної Європи і СНД.

Досягнуто згоди, що першим місцем для координаційного офісу російськомовного відділення буде м. Москва, а наступним – м. Київ.

Пріоритетними напрямками у створенні програм навчання мають бути питання політики і регулювання, корпоративного управління, інформаційно-комунікаційні технології та їх опанування, управління спектром та нагляд за зв’язком, Інтернет-технології та інше. Керівний комітет, виходячи з бюджету, визначає, які програми мають бути реалізовані. Узгоджено, що кожна програма буде координуватись певною країною. Так, Україна буде координувати програму з питань політики та регулювання галузі зв’язку та програму управління спектром і нагляду за зв’язком. Російська Федерація буде координувати питання телекомунікаційних технологій і корпоративного менеджменту, а Білорусь – програму з Інтернет-технологій.

З метою реалізації цього проекту наказом Держкомзв’язку України №20 від 03.02.03 р. у складі Центру “Украчастотнагляд” створюється Навчальний центр.

Основними завданнями Навчального центру є:

  • Надання послуг з підвищення кваліфікації керівним працівникам і фахівцям державних і комерційних організацій України, країн Європи і співдружності незалежних держав (СНД) за узгодженими МСЕ програмами навчання.
  • Надання послуг з підвищення кваліфікації працівникам Центру “Укрчастотнагляд” та інших державних та комерційних організацій України, які мають потребу в спеціалістах з управління частотним ресурсом.
  • Виконання в межах повноважень, визначених МСЕ, функцій координування програм навчання, досліджень, збору та обробки інформації з питань розвитку зв’язку в регіоні Європи і СНД.

Для координації діяльності із створення Навчального центру у Центрі “Украчастотнагляд” створено відділ підвищення кваліфікації, крім цього підготовленні зал для конференцій, комп’ютерний навчальний клас, ведуться роботи з розгортання локальної і глобальної мереж для дистанційного навчання.

 

Відділ підвищення кваліфікації
Центру “Укрчастотнагляд”
Тел.: (044) 422-81-52

Інформаційно-аналітичний відділ
Центру “Укрчастотнагляд”
(044) 422-81-53

Start typing and press Enter to search