Реалізацію законодавчих ініціатив Комітету буде здійснено протягом 2015 – 2016 років

Днями в Верховній Раді України за участі Голови ВРУ Володимира Гройсмана та Прем’єр Міністра Арсенія Яценюка відбулася презентація Плану законодавчого забезпечення реформ в Україні. Документ містить в собі 21 розділ та охоплює усі сектори економіки.

Голова Комітету з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко взяв участь у розробці документу для ринку інформаційно-комунікаційних технологій.

Про це Українському державному центу радіочастот повідомили в прес-службі Комітету.

Зокрема, до Плану включено такі законопроекти:

  1. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення умов для розвитку телекомунікаційних мереж 4 та 5 поколінь, створення та імплементації дорожньої карти впровадження загальнодержавного широкосмугового доступу до мережі Інтернет).

Законопроект дозволить вивести на новий якісний рівень телекомунікаційні послуги для населення.

  1. «Про внесення змін до Закону України “Про електронний цифровий підпис” (щодо забезпечення інтероперабельності, відповідності стандартам застосування в ЄС)».

Прийняття цього проекту дозволить розбудувати систему електронного цифрового підпису, створити простір довіри до електронних послуг, інтегрувати Україну у світовий електронний інформаційний простір.

  1. «Про електронні безконтактні послуги».
  2. «Про електронні комунікації».
  3. «Про доступ до інфраструктури для розвитку телекомунікаційних мереж».

Прийняття законопроекту дозволить встановити єдині недискримінаційні умови для розміщення телекомунікаційних мереж та спільного використання об’єктів інфраструктури.

  1. «Про електронну ідентифікацію та електронний підпис громадянина».

Законопроект спрямований на спрощення дозвільних та регуляторних процедур, забезпечення простого доступу громадян до адміністративних послуг.

  1. Проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо переходу на новітні стандарти зв’язку, надання споживачам телекомунікаційних послуг гарантованої якості відповідно до національних стандартів, гармонізованих з європейськими, розширення переліку послуг на базі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та наукових розробок)».

Розроблений документ забезпечить розширення переліку послуг на базі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та наукових розробок.

За розробку та публічне обговорення цих законопроектів безпосередньо відповідальним є Комітет з питань інформатизації та зв’язку. Планом реформ передбачено виконання усіх пунктів протягом 2015 – 2016 років.

 Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search