НКРЗ на своєму сайті оприлюднила проект змін та доповнень до Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для експлуатації яких не потрібні дозволи на експлуатацію.

 

Згаданий Перелік (затверджений рішенням НКРЗ від 6 вересня 2007 року за № 914) доповнено пунктом 1.4 такого змісту: «Роботи з технічного радіоконтролю параметрів випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що внесені до цього переліку, не проводяться». Крім того, запропоновано нову редакцію терміна «абонентська станція радіодоступу (системи IEEE 802.16)». А саме: «Абонентська станція радіодоступу (груп стандартів IEEE 802.16, IEEE 802.11) – кінцеве обладнання телекомунікаційної мережі (радіомережі), що складається, принаймні, з одного передавача і приймача, допоміжного обладнання, робота якого здійснюється під управлінням базової станції, та призначене виключно для отримання споживачем телекомунікаційних послуг із використанням радіотехнологій широкосмугового або мультисервісного радіодоступу стандартів IEEE 802.16 або IEEE 802.11».

 

Також у новій редакції викладено позицію розділу II «обладнання радіодоступу». До радіомодулей і адаптерів (в тому числі безпроводових мережних карток, принт-серверів, точок доступу, маршрутизаторів та ін.) застосовано примітку «за умови спеціального маркування щодо бездозвільного використання за результатами підтвердження відповідності (сертифікації). До абонентських станцій радіодоступу застосовано примітку «Інформація про РЕЗ щомісяця подається оператором телекомунікацій до УДЦР. У разі створення радіозавад роботі РЕЗ інших радіослужб та користувачів, оператор телекомунікацій повинен вжити негайних заходів та припинити експлуатацію або обслуговування такої абонентської станції». Це стосується станцій мультисервісного доступу (групи стандартів IEEE 802.16) та широкосмугового доступу (групи стандартів IEEE 802.11 і IEEE 802.16).

Start typing and press Enter to search