В Україні посилюється боротьба з незаконним використанням радіочастотного ресурсу держави. З цією метою проводяться спільні заходи фахівців УДЦР із представниками Департаменту державного нагляду НКРЗІ та територіальних органів Національної поліції України з виявлення порушень користування радіочастотним ресурсом та незаконно діючих пристроїв (НДП).

Днями фахівцями Запорізького відділу Центральної філії УДЦР разом із співробітниками Служби безпеки України, співробітниками Національної поліції та представниками НКРЗІ, були проведені спільні оперативні заходи, під час яких припинено роботу 19 незаконно діючих радіоелектронних засобів з доступу до мережі Інтернет. На правопорушників складено 10 протоколів для притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Також фахівцями Центральної філії УДЦР успішно було проведено спільні заходи з представниками Управління кіберполіції Національної поліції України в Донецькій області.

Як зазначила у коментарі прес-службі УДЦР начальник Центральної філії Валентина Весна, на території підпорядкованій філії, що охоплює п’ять областей України, – Дніпропетровську, Запорізьку, Кіровоградську, Донецьку та Черкаську зареєстровано 74 156 радіоелектронних засобів, з них 49 553 РЕЗ підлягають технічному радіоконтролю.

«Спеціалісти обласних відділів Центральної філії УДЦР щоденно здійснюють контроль, щодо законності використання радіочастотного ресурсу держави. Зокрема, у першому півріччі ними виявлено 642 порушення користування РЧР, з яких вже усунуто 604, з них найбільше порушень припадає на радіотехнологію широкосмугового радіодоступу (доступ до мережі Інтернет)»,розповіла Валентина Весна.

Коментуючи роботу підрозділів РЧМ обласних відділів Центральної філії Валентина Весна зазначила, що кількість усунутих незаконно діючих пристроїв напряму залежить від результативності нашої співпраці з правоохоронними органами.

«Спільні оперативні заходи дозволяють здійснювати жорсткий контроль за використанням РЧР держави та припиняти роботу власників тих РЕЗ, які працюють з порушенням Закону України «Про радіочастотний ресурс України», – наголосила начальник Центральної філії УДЦР.

Ефективність спільних дій з фахівцями УДЦР відзначають і представники правоохоронних органів. Днями на ім’я Генерального директора Українського державного центру радіочастот Володимира Корсуна надійшов лист від керівництва Донецького управління кіберполіції, де висловлена подяка керівникам та фахівцям Центральної філії та Донецького обласного відділу за професіоналізм і практичну допомогу з виявлення та попередження злочинності.

 Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search