Відповідно до вимог статей 42 та 43 Закону України „Про радіочастотний ресурс України” УДЦР та його філії під час опрацювання заявочних документів про видачу дозволу на експлуатацію РЕЗ беруть участь у приймальних випробуваннях РЕЗ на місці експлуатації.

Згідно вимог ст. 42 Закону:

«7. До заяви про видачу дозволу на експлуатацію заявник додає:
1) для радіоаматорів – копію документа, що засвідчує особу;
2) копію висновку щодо електромагнітної сумісності;
3) для радіоелектронних засобів мовлення – копію ліцензії на мовлення або копію ліцензії оператора багатоканальної телемережі, або подання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення для багатоканальних телемереж, які передбачають використання радіочастотного ресурсу України;
4) документ, що підтверджує оплату за висновок щодо електромагнітної сумісності.»

Копії документів, що додаються до заяви, засвідчуються підписом посадової особи та печаткою (в разі її наявності) суб’єкта господарювання, який має намір експлуатувати РЕЗ (пункт 3.7 Порядку надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, затвердженого Рішенням НКРЗІ від 01.11.2012 № 559, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 3.01. 2013 № 57/22589).

Виконання робіт з вимірювання параметрів РЕЗ при проведенні натурних, тестових та приймальних випробувань РЕЗ на місці експлуатації у відповідності до вимог пунктів 3.10.5.8.5.9.6.4. “Порядку проведення приймальних випробувань радіоелектронних засобів та вимірювальних пристроїв на місці експлуатації”, затвердженого Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 26.07.2007 року № 854 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2007 р. за № 930/14197 здійснюється Сектором приймальних випробувань операторів телекомунікацій Українського державного центру радіочастот.

Вищезазначені роботи здійснюються на підставі вимог законодавства про радіочастотний ресурс України, Статуту ДП УДЦР, нормативних документів та Сертифікату про визнання вимірювальних можливостей.

Виданий Державним підприємством “Укрметртестстандарт” Сертифікат про визнання вимірювальних можливостей, дає право УДЦР на проведення вимірювань показників об’єктів та засвідчує його вимірювальні можливості у відповідності із Законом України “Про метрологію та метрологічну діяльність”.

Відповідно до переліку вимірювальних можливостей в тому числі у сфері законодавчо регульованої метрології визначені наступні об’єкти вимірювань:

  • радіостанції з кутовою модуляцією сухопутної рухомої служби;
  • радіопередавачі телевізійні;
  • передавачі радіомовлення;
  • станції супутникового зв’язку;
  • радіообладнання широкосмугового доступу;
  • системи абонентського доступу;
  • станції системи стільникового зв’язку;
  • радіостанції системи пошукового виклику;
  • обладнання системи телесигналізації;
  • інші РЕЗ (в діапазоні частот від 9 кГц до 43 ГГц).

Для проведення вищевказаних вимірювальних робіт застосовуються сучасні засоби вимірювальної техніки провідних світових виробників таких, як Rohde & Schwarz, Advantest та інших.”

Вартість робіт з вимірювання параметрів РЕЗ при проведенні натурних, тестових та приймальних випробувань РЕЗ на місці експлуатації визначається Тарифами на роботи (послуги) Державного підприємства „Український державний центр радіочастот”.

Приклад попередньої калькуляції вартості робіт за проведення ПТК, вимірювань параметрів РЕЗ та пробіг автотранспорту (xls).

Додаткова інформація

Детальнішу інформацію Ви можете отримати у робочі дні з 9-00 до 17-00 (у п’ятницю до 16-00) за телефоном:

- щодо проведення приймальних, натурних та тестових випробувань РЕЗ на місці експлуатації

422-80-76 – начальник сектору

Кондратенко Володимир Леонідович

- щодо проведення вимірювань параметрів випромінювання РЕЗ та інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ при здійсненні первинного технічного контролю РЕЗ

422-82-05 – начальник сектору

Бундюк Ростислав Віталійович

– щодо організаційних питань з проведення приймальних, натурних і тестових випробувань при проведенні первинного технічного контролю РЕЗ на місці експлуатації та проведення вимірювань параметрів РЕЗ

422-82-09 – начальник відділу

Сердюк Дмитро Олександрович.

Start typing and press Enter to search