4 лютого в Українському державному центрі радіочастот з ознайомчим візитом перебувала делегація Інтернет Асоціації України на чолі з її керівником Олександром Федієнком. У спільному заході також взяли участь член НКРЗІ Віктор Мазур, директор Департаменту державного нагляду НКРЗІ Олег Шнайдер, голова Громадської ради при Адміністрації Держспецзв’язку Андрій Дронюк.

Слід зазначити, що обидві сторони давно і ґрунтовно готувалися до цієї зустрічі. Члени ІнАУ в силу своєї професійної діяльності постійно взаємодіють з підрозділами УДЦР, а відтак з часом накопичуються питання, які потребують спільного обговорення та позитивного вирішення.

Велику зацікавленість виявили представники ІнАУ до презентацій та тематичних доповідей фахівців УДЦР щодо проведення радіочастотного моніторингу, Порядку розгляду заявочних документів та Порядку організації вимірювань показників якості послуг із доступу до Інтернет.

Особливу увагу викликала доповідь директора з інформаційно-телекомунікаційного напрямку УДЦР Вікторії Трощенко, присвячена створенню та функціонуванні робочого (віртуального) кабінету користувача радіочастотного ресурсу України.

Голова Інтернет асоціації України Олександр Федієнко ознайомив присутніх із законодавчими ініціативами Асоціації, а також детально розповів про всі етапи отримання ліцензії та навів приклади правових колізій, які виникають при використанні радіочастотного ресурсу України, і, зокрема, під час реєстрації абонентських пристроїв.

Після заслуховування доповідей та презентацій члени ІнАУ мали нагоду ознайомитися з матеріально-технічною базою УДЦР та окремими виробничими процесами підприємства. Вони відвідали Центр з сертифікації, оглянули мобільні засоби технічного радіоконтролю та станції супутникового моніторингу «GeoMon», а також взяли участь у практичному проведенні вимірювань показників якості послуг із доступу до Інтернет.

Найбільш жаркою виявилася друга частина ознайомчого візиту. За дві години представники ІнАУ задали керівництву та фахівцям УДЦР близько двадцяти запитань, які стосувалися різноманітних аспектів використання РЧР держави. Зокрема, присутні цікавилися особливостями заміни дозволу на експлуатацію РЕЗ, термінами впровадження особистого (віртуального) кабінету користувача РЧР, законодавчим супроводженням цієї ініціативи, умовами створення тимчасової точки доступу WiFi у місцях масового відпочинку людей.

Втім, особливу увагу було акцентовано на питаннях виявлення незаконно діючих РЕЗ та захисту інтересів легальних операторів, які сплачують за радіочастотний моніторинг широкосмугового радіодоступу, а також проведенню натурних та тестових випробувань, вимірювання показників якості послуг із доступу до Інтернет.

На ці та інші запитання фахівці та керівники УДЦР надали детальні відповіді.

Підсумком ознайомчого візиту стала зустріч за «круглим столом» керівництва Інтернет асоціації України та державного підприємства «Український державний центр радіочастот», під час якої було виділено декілька блоків найбільш актуальних питань та запропоновані можливі кроки по їх вирішенню.

В коментарі прес-службі УДЦР Голова Інтернет Асоціації України Олександр Федієнко висловив задоволення практичними результатами ознайомчого візиту.

«Ми задоволені результатами ознайомчого візиту, який фактично був робочим. Практично усі найбільш актуальні питання нам вдалося вирішити. Більше того, запропоновані керівництвом УДЦР ініціативи по дерегуляції бізнесу у телекомунікаційній сфері позитивно сприйняті членами ІнАУ», – наголосив Олександр Федієнко.

Виконавчий директор УДЦР Ярослав Янушевич зазначив, що суть ініціатив полягає в тому, щоб прибрати завади, які перешкоджають повнокровному розвитку бізнесу членів ІнАУ.

«Суть наших ініціатив по дерегуляції бізнесу полягає в тому, що не лише зв’язок ми повинні зробити вільним від завад, а й наші стосунки з усіма користувачами радіочастотного ресурсу. Все, що перешкоджає – ми повинні прибрати з нашого шляху», заявив Ярослав Янушевич.

Серед таких ініціатив він, зокрема, відзначив створення особистого (віртуального) кабінету користувача РЧР України, впровадження електронного цифрового підпису заявок на отримання висновків і дозволів, розміщення у відкритому доступі карт та маршрутів проведення радіочастотного моніторингу.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search