Днями в м. Ясмін Хамамет, Туніська Республіка, завершила роботу Всесвітня асамблея стандартизації електрозв’язку (ВАСЕ) 2016 року Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ).

Від Українського державного центру радіочастот у заході брали участь заступник директора департаменту радіослужби Дмитро Проценко та начальник  сектору  технічної експертизи відділу методичного забезпечення Андрій Бондаренко. Вони надавали експертну допомогу українській делегації на ВАСЕ, беручи активну участь в розробці проектів та ухваленні резолюцій, спрямованих на боротьбу з  контрафактними, підробленими та вкраденими пристроями електрозв’язку.

Як відзначив в коментарі прес-службі УДЦР Дмитро Проценко, прийняті учасниками заходу резолюції є досить вагомими.

Одна з Резолюцій «Дослідження Сектору стандартизації електрозв’язку МСЕ щодо боротьби з контрафактними пристроями електрозв’язку/інформаційно-комунікаційних технологій» визначає напрямок відповідних майбутніх досліджень МСЕ та містить перелік конкретних заходів, які запропоновано реалізувати всім державам-членам МСЕ для боротьби з контрафактними й підробленими пристроями електрозв’язку/ІКТ, включно із вжиттям заходів  на основі механізмів ідентифікації.

Другою Резолюцією «Боротьба з крадіжками мобільних пристроїв електрозв’язку»  ВАСЕ-2016 закликала держави-членів МСЕ вживати всіх необхідних заходів для боротьби з викраденням мобільних пристроїв електрозв’язку, а також для запобігання, виявлення й контролю підробки (зміни без дозволу) унікальних ідентифікаторів мобільних пристроїв електрозв’язку/ІКТ та перешкоджання доступу цих пристроїв до мереж мобільного зв’язку.

Дмитро Проценко особливо наголосив на тому, що на Асамблеї було запропоновано державам-членам МСЕ ухвалити національну нормативно-правову базу для боротьби с  контрафактними та підробленими пристроями електрозв’язку/ІКТ на національному, регіональному та глобальному рівнях, розглянути заходи, спрямовані на пом’якшення наслідків імпорту, поширення та продажу на ринку контрафактних й підроблених пристроїв шляхом створення централізованої національної еталонної бази даних дозволеного для використання обладнання.

Start typing and press Enter to search