Відповідальною за частотні присвоєння і виділення в Криму є Україна

В рамках проведення Всесвітньої конференції радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), яка нещодавно завершилася у Швейцарії, українською делегацією було проведено значну роботу щодо протидії спробам Російської Федерації легалізувати незаконне використання частотних присвоєнь своїм радіоелектронним засобам на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Зокрема, на конференції делегація України заявила про незаконність встановлення або експлуатації будь-яких передавальних станцій в Криму без згоди нашої держави, а також про необхідність дотримання вимог резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України», адресованих спеціалізованим установам, до яких належить Міжнародний союз електрозв’язку.

Країни-учасниці МСЕ, серед яких, зокрема, США, Канада, Великобританія, Німеччина, Австралія, Швеція та багато інших, дослухалися і на підтримку української делегації виступили з різкою заявою, в якій засудили агресивні дії Росії й закликали країни-членів МСЕ дотримуватись положень резолюції 68/262 (2014 р.) Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй щодо невизнання будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

В заяві країн-учасниць МСЕ, зокрема, зазначається, що “вони залишаються відданими збереженню суверенітету та територіальної цілісності України. Вони не визнають незаконний референдум в Криму, який є явним порушенням Конституції України, а також рішуче засуджують незаконне приєднання Криму й Севастополя до Російської Федерації та не визнають це. Крім того, вони вважають, що немає місця використанню сили та примушенню до зміни кордонів в Європі в XXI столітті”.

Важливо, що заяву України і спільну заяву країн-учасниць МСЕ було включено до Заключних актів Всесвітньої конференції радіозв’язку 2015 року.

Як повідомив у коментарі прес-службі УДЦР генеральний директор підприємства Володимир Корсун, ця заява стала вагомим здобутком української делегації на представницькому міжнародному форумі.

«Якщо ці слова перевести з дипломатичної мови на звичайну, ці заяви можна вважати гучним ляпасом Російській Федерації, яка нехтуючи нормами міжнародного права анексувала Крим та намагається легалізувати незаконне використання частотних присвоєнь своїм радіоелектронним засобам на окупованій території. Саме підтримка МСЕ, в якості спеціалізованої установи ООН, та такі дії провідних країн світу гарантують дотримання законних прав України щодо використання частотного спектра на території Криму», – наголосив Володимир Корсун.

Нагадаємо, що в рамках виконання УДЦР робіт з набуття міжнародного статусу для частотних присвоєнь РЕЗ України, розташованих на території Автономної Республіки Крим, МСЕ офіційно проінформував адміністрації зв’язку Російської Федерації та України про те, що “у відповідності до пункту 6 Резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй “Територіальна цілісність України” адміністрацією зв’язку, відповідальною за частотні присвоєння і виділення в Криму є Україна”.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search