– Однак, це не стосується тих представників іноземних держав, хто користується послугами роумінгу, – зазначив заступник начальника УДЦР з питань РЕЗ та ВП Володимир Кіріченко, відповідаючи на запитання журналіста про те, чи можуть виникнути проблеми з мобільним зв’язком у гостей, які прибули до України з-за кордону.

 

За словами Володимира Кіріченка, іноземці, які користуються послугами роумінгу, можуть використовувати власні апарати на території України без обмеження терміну. Цих абонентів оператори обліковують окремо.

 

Якщо ж представник іншої держави вирішив з якихось обставин відвідати Україну та при цьому не користується послугами роумінгу, він може експлуатувати свій телефон протягом 3-х місяців. При цьому він отримає від оператора повідомлення, що апарат знаходиться в „сірому” списку і через три місяці його обслуговування буде припинено.

 

При бажанні скористатися послугами безпосередньо від українських операторів телефоном, привезеним з-за кордону, необхідно зареєструвати його код ІМЕІ в узагальненій базі даних УДЦР. Для цього потрібно на адресу УДЦР (03179 м. Київ, проспект Перемоги, 15 км.) надіслати заяву про реєстрацію коду ІМЕІ цього телефону в базі даних (у заяві слід обов’язково вказати цей код). До заяви необхідно додати ксерокопію першої сторінки паспорту та сторінки з відміткою про перетинання кордону України.

 

Код цього телефону буде внесено до бази даних і абонент зможе без обмеження терміну користуватися послугами оператора мобільного зв’язку України.

Start typing and press Enter to search