- Одним із важливих напрямків роботи УДЦР є здійснення заходів щодо використання на території України радіоелектронних засобів, зокрема мобільних телефонів, у легальний спосіб. Але величезні обсяги контрабандних мобільних телефонів, які потрапляють в державу, ускладнюють цей процес, – наголосив начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк під час інтерв’ю одній з радіокомпаній України.

 

За нашими даними, кількість телефонів, які було незаконно ввезено на територію держави протягом 10 місяців поточного року, склала близько 7 млн.. Однак, лише 1 млн. 219 тис. з них потрапили на ринок мобільних телефонів згідно з дозволами, наданими Українським державним центром радіочастот.

 

За словами керівника УДЦР, від такої ситуації потерпають не тільки користувачі, але й держава. Адже бюджет недоотримує великих коштів.

 

Керівник УДЦР вважає, що тільки від ПДВ за легально ввезені телефони (1 млн. 219 тис. штук), якщо врахувати середню його ціну у 100-170 доларів США,  бюджет країни збільшився майже на 300 млн. гривень. Уявіть собі, які збитки несе держава, коли мобільні телефони в такій кількості потрапляють на територію України незаконно.

 

Павло Слободянюк також акцентував увагу на роботі, що проводиться фіскальними та силовими відомствами з попередження контрабанди. На сьогодні вона є не досить ефективною. Головною ж фігурою у боротьбі з контрабандою мобільних телефонів, як зазначив начальник УДЦР, має бути пересічний громадянин.

 

Проте, щоб поліпшити ситуацію на мобільному ринку, в Міністерстві юстиції України проходить процедуру державної реєстрації положення, в розробці якого взяли участь фахівці

 

Національної комісії з питань регулювання зв’язку, УДЦР, учасники ринку. Документом, зокрема, визначається система контролю за ввезенням мобільних телефонів за допомогою бази даних кодів IMEI (код IMEI – це серійний номер, який є унікальним для кожного мобільного телефону).

 

„Ми впевнені, що новий спосіб боротьби з контрабандним ввезенням в Україну мобільних телефонів буде більш простим та значно ефективнішим”, – наголосив начальник ДП „Український державний центр радіочастот” Павло Слободянюк.

Start typing and press Enter to search