Про це заявив начальник Українського державного центру радіочастот в інтерв’ю газеті „Факты и комментарии”.

 

Павло Слободянюк повідомив, що порядок реалізації мобільних телефонів визначено законом України „Про радіочастотний ресурс України”, який працює з 2004 року. А також підзаконними актами – „Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв” та „Порядку реалізації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв”, що набули чинності у березні 2009 року.

 

Для того, щоб бути впевненим у легальності походження мобільного телефону, зазначив Павло Слободянюк, треба здійснити декілька етапів його перевірки.

 

– У будь-якого продавця має бути СІМ-картка, після ввімкнення апарата ви набираєте на клавіатурі *#06#, і на екрані бачите 15 цифр коду ІМЕІ. Переписуєте його і відправляєте СМС з кодом ІМЕІ телефону на номер 307. За декілька секунд вам приходить повідомлення, чи є цей код ІМЕІ в „білому списку”, – пояснює Павло Слободянюк.

 

Також він розповів про порядок реєстрації мобільних телефонів, які громадяни особисто ввезли з-за кордону. При цьому наголосив, що під час перетину кордону телефон необхідно обов’язково внести до митної декларації.

 

– На території України ви звертаєтесь або до нашого центру, або до будь-якої регіональної філії підприємства, які є в усіх обласних центрах, надаєте оригінал митної декларації та копії першої сторінки закордонного паспорту і сторінки, де є штампи про те, що ви справді перетинали кордон. Цих двох документів та відповідної заяви достатньо для того, щоб ці коди ІМЕІ внести до нашої бази, – сказав Павло Слободянюк.

 

Відповідаючи на запитання журналіста, що станеться, якщо телефон перебуває у сірому списку, Павло Слободянюк відповів: „Власник такого засобу отримає (або вже отримав) відповідне повідомлення від оператора мобільного зв’язку. Якщо проблему не буде розв’язано протягом трьох місяців, то користування таким телефоном на території України стане неможливим”.

Start typing and press Enter to search