Сьогодні, в інформаційному агентстві „ІнтерМедіа консалтинг” відбулася прес-конференція на тему: „Законодавчі аспекти відключення нелегально ввезених стільникових апаратів від послуг мобільного зв’язку”. З представниками ЗМІ зустрілися начальник УДЦР Павло Слободянюк, заступник начальника УДЦР Володимир Кіріченко, заступник начальника юридичного управління НКРЗ Тетяна Дуля та начальник відділу ліцензування ЗАТ „Український мобільний зв’язок” Олександр Зайченко.

 

Під час прес-конференції начальник УДЦР Павло Слободянюк розповів про нововведення у сфері мобільного зв’язку, які пов’язані із запровадженням в Україні нових правил ввезення та реалізації мобільних телефонів.

 

Як відзначив керівник підприємства, метою введених заходів є не боротьба з незаконним ввезенням мобільних телефонів (це функція Держмитслужби), а забезпечення пересічного громадянина якісним обладнанням і зв’язком.

 

Павло Слободянюк нагадав, що дозвіл на ввезення в Україну мобільних терміналів дається тільки у тому разі, якщо вони пройшли відповідну сертифікацію та адаптовані до українського ринку.

 

На цей день кількість радіоелектронних пристроїв, які були офіційно ввезені в Україну за дозволами УДЦР, становить 4 378 390, в т.ч. 4 162 983 пристрої – мобільні телефони стандартів GSM, CDMA. Інші – DECT-телефони, базові та радіорелейні станції, а також інше радіоелектронне обладнання.

 

За даними Держмитслужби, як повідомив Павло Слободянюк, станом на 19.11.2009 р. від імпорту телефонів до держбюджету надійшло митних зборів на суму 384,5 млн. грн., що в 7 разів вище аналогічних показників 2008 року.

 

Крім того, він поінформував, що з 16 листопада до користувачів мобільних телефонів від деяких операторів вже надходять SMS-повідомлення, що їх телефони знаходяться у „сірому” списку. А відтак, якщо протягом трьох місяців не буде доведено легальність походження мобільних телефонів, то у лютому 2010 року їх буде внесено до „чорного” списку і обслуговуватися оператором вони не будуть.

 

Заступник начальника УДЦР Володимир Кіріченко, акцентував увагу присутніх на визначених законодавством правилах реалізації мобільних терміналів, вимог до пунктів продажу, а також на практичних питаннях, пов’язаних з перевіркою законності походження мобільного телефону.

 

Заступник начальника юридичного управління Тетяна Дуля розповіла про ліцензійні умови надання та отримання телекомунікаційних послуг.

 

Учасники прес-конференції відповіли на запитання журналістів.

 

Start typing and press Enter to search