newsradio

«Голос Столиці», 04.09.2015

 

Мін’юст зареєстрував порядок перенесення номерів мобільних операторів. Як заявила в ефірі радіостанції Голос Столиці експерт Вікторія Трощенко, впровадження послуги збереження за абонентом номера телефону при зміні оператора предусморено угодою про асоціацію України з ЄС.

У Міністерстві юстиції зареєстровано порядок надання послуги збереження мобільного номера при переході абонента від одного оператора до іншого. Про це на своїй сторінці в Facebook написав президент компанії «Київстар» Петро Чернишов. За його словами, тепер у операторів з’явиться стимул ще більше боротися за лояльність клієнта. При цьому абоненти зможуть переходити з однієї мобільної мережі в іншу, зберігаючи свій номер телефону.

Про плюси та мінуси нововведення в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіла директор інформаційно-телекомунікаційного напряму Українського державного центру радіочастот Вікторія Трощенко.

— Відомо, що «Київстар» був проти перенесення номерів ще з 2006 року. Що змінилося?

— Думаю, що за весь цей час оператори змирилися з думкою про те, що перенесення номера все-таки має здійснюватися. Більш того, це є одним з пунктів угоди про асоціацію з ЄС, яку підписала Україна. Дороги назад немає, більше 70 країн світу вже давним-давно впровадили у себе цю послугу, прийшла черга України.

— Як це буде виглядати на практиці?

— Є три складових у цій послузі. Існує оператор-донор та оператор-реципієнт. Щоб правильно спрацювала схема маршрутизації, пройшли дзвінки та відправилися sms, повинен бути адміністратор, який буде стежити за перенесенням номера. Ми будемо створювати центральну базу перенесених номерів, а оператори будуть оновлювати свої локальні бази.

— Коли запуститься ця послуга?

— Згідно з нашими планами, послуга має бути запущена приблизно до 1 квітня, тобто після першого кварталу 2016 року.

Start typing and press Enter to search