Контролюючі та правоохоронні органи доволі часто виявляють випадки продажу контрабандних пристроїв та засобів зв’язку, реалізації в торговельній мережі мобільних терміналів без документів, що підтверджують легальність їх походження.

 

Цими днями на території Запорізької області за участі працівників регіональної філії УДЦР та обласної прокуратури проведено рейд з перевірки дотримання встановленого порядку реалізації мобільних телефонів.

 

Під час перевірки мережі магазинів викрито спроби продажу п’яти несертифікованих мобільних телефонів марки iPhone, а також планшетних ПК iPad.

 

Крім того, виявлено факти  реалізації мобілок, коди ІМЕІ яких не внесено до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ мобільних терміналів, яку веде Український державний центр радіочастот.

 

На порушників чинного законодавства складено відповідні протоколи за ст. 146. Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

УДЦР вкотре застерігає підприємців від спроб реалізовувати в Україні несертифіковані РЕЗ та ВП.

 

Також звертаємо увагу громадян на необхідність купувати тільки ті мобільні телефони, коди ІМЕІ яких внесено до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ. Обіцянки продавців, що коди ІМЕІ будуть внесені до реєстру найближчим часом, є безпідставними.

 

Наявність коду IMEI мобільного терміналу у базі даних можна перевірити за допомогою Інтернет на веб-сайті УДЦР у розділі «База IMEI» (http://www.ucrf.gov.ua/uk/imei_base) або шляхом надсилання SMS-повідомлення з кодом IMEI на номер телефону 307.

Start typing and press Enter to search