В Українському державному центрі радіочастот підбито підсумки проведення радіочастотного моніторингу у смугах частот загального користування за I квартал 2010 року.

 

Засобами технічного контролю УДЦР на всій території України виявлено 3553 порушення користування радіочастотним ресурсом. З них – 2992, пов’язані з роботою на випромінювання РЕЗ без дозволів на експлуатацію. До порушників вжиті заходи відповідно чинного законодавства.

 

Найбільша кількість порушень, виявлених фахівцями УДЦР, припадає на телевізійне мовлення (986), цифровий стільниковий зв’язок (508), широкосмуговий радіодоступ (465), ультракороткохвильовий та короткохвильовий радіозв’язок (432), звукове мовлення (354), радіорелейний зв’язок (119) та інші радіотехнології.

 

Значну кількість порушень, пов’язаних з роботою РЕЗ без дозволів на експлуатацію, виявлено в АР Крим та місті Севастополі (382), Полтавській (260), Одеській (212), Чернівецькій (144), Черкаській (142), Рівненській (141), Дніпропетровській (132), Львівській (130), Івано-Франківській (129), Харківській (125),  Закарпатській (124), Донецькій (112) областях.

 

Структурними підрозділами Українського державного центру радіочастот також проведено певну роботу щодо захисту присвоєнь радіочастот користувачів радіочастотного ресурсу. Виявлено та вжито заходів щодо усунення дії джерел радіозавад на РЕЗ суб’єктів господарювання у 218 випадках.

 

Найбільше з них припадає на Київську область та місто Київ (35), Луганську (23), Донецьку (18), Дніпропетровську (15), Черкаську (15), Хмельницьку (10) області, а також регіони Криму та місто Севастополь (17).

 

Треба зазначити, що в УДЦР створено власну систему радіочастотного моніторингу, призначену для забезпечення проведення радіочастотного моніторингу у смугах частот загального користування шляхом збирання, збереження та аналізу даних про параметри електромагнітних випромінювань радіоелектронних засобів, необхідних для вирішення завдань регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України.

 

У зоні дії автоматизованої системи радіомоніторингу знаходяться всі обласні центри та 70 міст з чисельністю населення понад 100 тисяч мешканців.

Start typing and press Enter to search