На запрошення Офісу з електронних комунікацій Республіки Польща делегація Українського державного центру радіочастот взяла участь у міжнародній зустрічі з координації частот Адміністрацій зв’язку Словацької Республіки, Чеської Республіки, України та Республіки Польща у Варшаві. У якості спостерігача українська делегація також брала участь у роботі 7-го засідання Північно-Східного форуму з імплементації цифрового девіденту (NEDDIF).

Учасники заходу визначили підходи для подальшого використання радіочастотного ресурсу радіомовної служби з урахуванням можливих рішень Всесвітньої конференції зв’язку 2015 року (ВКР-15) по II цифровому девіденту (694-790 МГц). Також обговорювалися можливі зміни до Плану GE-06 для забезпечення впровадження нових радіоелектронних засобів цифрового наземного мовлення стандарту DVB-2 без використання частот другого цифрового девіденту.

Представники країн-учасниць зустрічі обмінялися інформацією щодо поточного стану та майбутнього використання радіозасобами різних смуг частот 470-694 МГц, 694-790 МГц та 790-862 МГц. В контексті розгляду цього питання виступив представник УДЦР. Інформація українського фахівця викликала у закордонних колег велику цікавість і стала предметом широкого обговорення серед експертів.

Окрему увагу було приділено проблемним питанням стосовно забезпечення сумісності між РЕЗ повітряної радіонавігаційної служби та РЕЗ радіомовної служби у діапазоні 700 МГц.

Для довідки: за попередніми прогнозами експертів, перехід на DVB-2 може відбутися у період з 2015 по 2020 рр., а освоєння II цифрового девіденту – не раніше 2024 року.

 Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search