Представники Українського державного центру радіочастот взяли участь у черговому, 65-му засіданні Робочої групи СЕПТ з частотного менеджменту (WGFM), яка є робочим органом Комітету з електронних комунікацій (ЕСС) у складі Європейської конференції адміністрацій зв’язку (СЕПТ). Ця робоча група формує стратегію перспективного використання радіочастотного спектру в Європі, координує гармонізоване використання радіочастот для різних застосувань і систем в країнах-членах СЕПТ, розробляє критерії спільного використання і сумісності між службами і системами радіозв’язку. Вона також координує діяльність з радіомоніторингу, дослідження методів координації радіочастотних присвоєнь, оновлення Європейської таблиці розподілу і використання радіочастот тощо.

 

У роботі засідання WGFM взяли участь 118 делегатів з 34 країн-членів СЕПТ, Європейської комісії, Європейського офісу радіозв’язку та 17 міжнародних організацій.

 

За словами учасника делегації, начальника відділу міжнародної взаємодії Українського державного центру радіочастот Дмитра Проценка, участь делегації УДЦР в засіданні дозволила не тільки ознайомитися з результатами досліджень СЕПТ з найактуальніших проблем управління користуванням радіочастотним спектром в Європі, але й обмінятись досвідом у сфері частотного менеджменту з провідними європейськими фахівцями.

 

Серед основних документів, прийнятих на засіданні Робочої групи WGFM, можна назвати наступні:

 

 

    • проект переглянутого Рішення ECC/DEC/(04)06 щодо наявності смуг частот для впровадження широкосмугових цифрових сухопутних рухомих систем PMR/PAMR в діапазонах 400 MГц і 800/900 MГц;

 

    • проект переглянутого Рішення ECC/DEC/(02)05 щодо призначення та наявності смуг частот для залізничних потреб у смугах 876-880 MГц і 921-925 MГц;

 

    • проект Рішення ECC/DEC(08)MSS з гармонізації смуг частот 1610 – 1626.5 MГц і 2483.5 – 2500 MГц для використання системами Рухомої супутникової служби;

 

    • проект переглянутого Рішення ECC/DEC/(04)09 щодо призначення смуг частот 1518‑1525 MГц і 1670 ‑ 1675 MГц для Рухомої супутникової служби.

 

 

Також внесені зміни до додатків Рекомендації ERC 70-03 щодо використання пристроїв короткого радіусу дії (SRD), до Рішення ECC/DEC/(01)03 щодо Частотної інформаційної системи ERO (EFIS) та створення нової Проектної групи WGFM (FM 47) з питань ультраширокосмугових (UWB) застосувань.

Крім того, підготовлено проект внесення змін до Рішення ECC/DEC/(07)01 щодо спеціальних безліцензійних пристроїв розпізнавання матеріалів, які використовують UWB технологію, і проект проміжного звіту СЕПТ до Європейської комісії щодо технічних досліджень систем автомобільних радарів малого радіусу дії (SRR). Схвалена процедура регулярного оновлення Загальноєвропейської таблиці розподілу радіочастот.

 

– Обговорення на засіданні Робочої групи СЕПТ найактуальніших питань з частотного менеджменту за участю делегації УДЦР сприятиме активізації нашої діяльності з підготовки пропозицій щодо можливих шляхів імплементації рішень і рекомендацій ЕСС у нормативних документах України, а також розробці пропозицій щодо підвищення ефективності використання радіочастотного ресурсу України, – додав Дмитро Проценко.

 

Він також зазначив, що одним з важливих результатів форуму є схвалене учасниками засідання рішення щодо проведення у жовтні 2009 року на базі Українського державного центру радіочастот 67-го засідання Робочої групи СЕПТ з частотного менеджменту (WGFM).

Start typing and press Enter to search