Для розслідування обставин, пов’язаних із виникненням завад, результати супутникового моніторингу передано до правоохоронних органів

Вже тривалий час до Українського державного центру радіочастот надходять звернення операторів супутникових комунікацій про допомогу у встановленні причин неякісного мовлення телевізійних каналів. Трансляція неякісного сигналу викликає у користувачів послуг незадоволення та численні скарги на адресу телевізійних компаній. Йдучи назустріч операторам УДЦР робить все можливе, аби допомогти розв’язати цю проблему. Однак визначення джерела випромінювання ускладнює коротка тривалість та несистемна періодичність її виникнення, яка сумарно не перевищує 50 хвилин на добу.

Днями фахівці УДЦР провели комплекс організаційно-технічних заходів з виявлення та локалізації джерела радіозавади. При цьому задіяли технічні можливості системи супутникового радіомоніторингу і геолокації земних станцій супутникового зв’язку, а також мобільні засоби радіоконтролю.

За результатами геолокації, яку провели фахівці, визначено зони ймовірного місцезнаходження джерела випромінювання у Кіровоградській, Черкаській та Київській областях. Для розслідування обставин, пов’язаних із виникненням завад, результати супутникового моніторингу передано до правоохоронних органів. Технічний радіоконтроль спектру радіочастот у супутникових системах зв’язку продовжується.

Для довідки: систему GeoMon введено в експлуатацію у 2009 році. Станція УДЦР дозволяє контролювати земні станції в С-діапазоні на всій території Африки, а в Ku-діапазоні – на всій території вище екватора.

Серед основних завдань системи:

– проведення планового технічного радіоконтролю – вимірювання параметрів радіовипромінювання супутникових станцій у смугах частот C (від 3,4 до 4,2) та Ku (від 10,7 до 12,75 ГГц) діапазонів;

– визначення місцезнаходження (геолокація) земних станцій супутникового зв’язку у вищевказаних діапазонах;

– пошук радіозавад супутниковим станціям та локалізація джерела випромінювання;

– проведення вимірювань за міжнародними зобов’язаннями, станція включено МСЕ до переліку міжнародних станцій супутникового радіомоніторингу. (Оперативний бюлетень МСЭ No. 974 15.02.2011.).

До речі, сьогодні в Україні зареєстровано 2 600 земних станцій супутникового зв’язку.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search