Фахівці з радіочастотного моніторингу Українського державного центру радіочастот у третьому кварталі 2014 року зафіксували та вжили визначених законодавством заходів щодо усунення 2894 порушень користування радіочастотним ресурсом України. З’ясовано, що у 2335  випадках радіоелектронні засоби працювали без дозволів на експлуатацію.

Понад 140 порушень усунено спільно з Департаментом державного нагляду Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі зв’язку та інформатизації.

Переважна кількість виявлених  незаконно діючих пристроїв припадає на радіотехнології широкосмугового радіо доступу (1610), радіорелейного зв’язку (281), цифрового стільникового радіозв’язку (110).

Чимало НДП дали також радіотехнології ультракороткохвильового та короткохвильового радіозв’язку (118), звукового (53) та телевізійного мовлення (130).

Найбільша кількість незаконно діючих пристроїв зафіксована в Полтавській (345), Закарпатській (176), Вінницькій (152), Хмельницькій (151), Дніпропетровській (129), Херсонській (119) та Миколаївській (116) областях, а також в м. Києві та Київській області (327)

Крім того, структурні підрозділи Українського державного центру радіочастот провели заходи щодо захисту присвоєнь радіочастот користувачів радіочастотного ресурсу.

Так, протягом цього періоду  на території України виявлено 148 джерел радіозавад, що негативно впливали на роботу радіоелектронних засобів. Вжито відповідних заходів щодо їх усунення.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search