13-17 жовтня відбувся робочий візит делегації Українського державного центру радіочастот на чолі з директором з радіочастотного моніторингу та питань РЕЗ УДЦР Володимиром Кіріченко до німецького міста Майнц, де проходило 16-е засідання з питань міжнародного космічного радіомоніторингу.

Особливістю засідання, яке проходить один раз на рік, є те, що організатором проведення виступають не міжнародні організації галузі зв’язку, а країни, які зацікавлені у розгляді питань, пов’язаних з міжнародним космічним радіомоніторингом.

Цьогорічне засідання було ініційоване Федеральною агенцією з питань мереж, електроенергії, газу, зв’язку, пошти та залізничного транспорту Федеративної Республіки Німеччини.

На засідання прибули представники регуляторних органів, адміністрацій зв’язку, які займаються питаннями радіомоніторингу космічних служб, а також спеціалісти компаній-виробників обладнання та інших організацій, що мають відношення до супутникової індустрії.

В рамках засідання учасники ознайомилися з доповідями щодо регуляторних основ здійснення космічного радіомоніторингу, боротьби з завадами супутниковим мережам зв’язку, природи завад та прикладів їх усунення тощо. Заслухали інформацію провідних виробників обладнання стосовно сучасних технологій та розробок для радіомоніторингу космічних служб.

Членам делегації було також цікаво побувати в Радіоастрономічному інституті ім. Макса Планка (м. Еффельсберг), де вони ознайомилися з радіоастрономічним телескопом з діаметром сто метрів.

В ході заходу українська делегація представила звіт про 15-те засідання з питань міжнародного космічного радіомоніторингу, яке відбулося в Українському державному центрі радіочастот у 2013 році.

Корисним для наших спеціалістів був і обмін досвідом з колегами стосовно здійснення радіомоніторингу космічних служб. Це дозволило партнерам підготувати спільні пропозиції для вирішення проблемних питань в рамках таких міжнародних організацій як МСЕ та СЕПТ.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search