Днями у м. Ніагара-Фоллс, Канада, завершилося засідання Робочої групи 5D “Системи ІМТ (міжнародний рухомий електрозв’язок)” Дослідної комісії 5 “Наземні служби” Сектору радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ).

У міжнародному заході брали участь понад 200 делегатів, які представляли 35 адміністрацій зв’язку, організацій – членів Сектору радіозв’язку МСЕ, наукові та промислові організації.

У статусі члена Сектору радіозв’язку МСЕ на форумі був представлений і Український державний центр радіочастот у складі трьох делегатів.

Під час засідання Робочої групи 5D учасники завершили розробку Звітів МСЕ-R “Керівні принципи оцінки технологій радіоінтерфейсів ІМТ-2020” та “Шаблони подання пропозицій, вимоги до них та критерії оцінки, які необхідні для розробки ІМТ-2020”, продовжили роботу над проектами Звітів МСЕ-R щодо всебічного аналізу використання ІМТ для різноманітних застосувань та в різних смугах частот.

Значну увагу звернули учасники заходу на розробку Рекомендацій МСЕ-R  щодо дослідження сумісності у сусідній смузі систем IMT-Advanced рухомої служби в смузі частот нижче 1 518 МГц по відношенню до систем рухомої супутникової служби в смузі частот 1 518-1 525 МГц.

З урахуванням рішень Всесвітньої конференції радіозв’язку МСЕ 2015 року (ВКР-15), яка відкрила нові смуги частот для впровадження ІМТ, а також враховуючи вихід нових релізів стандартів ІМТ, делегати засідання провели роботу щодо внесення відповідних змін до Рекомендацій МСЕ-R “Плани розміщення частот для впровадження наземного сегмента Міжнародного рухомого електрозв’язку (ІМТ) в смугах частот, визначених для ІМТ в Регламенті радіозв’язку”, “Детальні специфікації наземних радіо інтерфейсів Міжнародного рухомого електрозв’язку 2000 (ІМТ-2000)” та “Детальні специфікації наземних радіоінтерфейсів перспективного Міжнародного рухомого електрозв’язку (IMT-Advanced)”.

Зважаючи на те, що Робочу групу 5D визначено відповідальною за проведення певних досліджень в рамках підготовки до ВКР-19, експерти приділили  увагу питанням щодо визначення потреб у спектрі для створення систем міжмашинного зв’язку, забезпечення співіснування і сумісності наземного і супутникового сегментів IMT у смугах частот 1980–2010 МГц і 2170–2200 МГц та сумісності ІМТ та радіомовної супутникової служби (звукової) в смузі частот 1452-1492 МГц..

Як відзначив член делегації УДЦР, директор з питань радіочастотних присвоєнь Євген Мирзаков, Робоча група 5D – це одна з груп в Секторі радіозв’язку МСЕ, яка займається розробкою технічних документів для забезпечення впровадження новітніх технологій міжнародного рухомого електрозв’язку.

«До змісту роботи цієї групи виявляють надзвичайно високий інтерес адміністрації зв’язку та органи з управління використання спектру, оператори зв’язку та відомі компанії – розробники телекомунікаційного обладнання. Учасники цього заходу, зокрема і від УДЦР, мають можливість більш оперативно реагувати на стрімкий розвиток сучасних технологій рухомого зв’язку», – наголосив Євген Мирзаков.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search