Днями у м. Клуж-Напока, Румунія делегація Українського державного центру радіочастот взяла участь у засіданні Робочої групи Європейської конференції адміністрацій зв’язку з підготовки до Всесвітньої конференції радіозв’язку 2019 року (CPG19).

Загалом у заході брали участь 103 делегати, які представляли адміністрації зв’язку, регуляторні органи й органи управління користуванням радіочастотним ресурсом з 25 країн-членів Європейської конференції адміністрацій зв’язку (СЕПТ) та спостерігачі від низки зацікавлених міжнародних організацій (Єврокомісія, МСЕ, НАТО та інші).

На засіданні CPG19 зазначалося, що у відповідь на пропозицію Адміністрації зв’язку України Комітет з електронних комунікацій (ЕСС) ухвалив рішення про проведення досліджень СЕПТ для розробки керівного документу з прикордонної координації у смузі частот 1427-1518 МГц між системами повітряної телеметрії в Україні й інших державах, перелічених у п. 5.342 Регламенту радіозв’язку МСЕ, та мереж рухомого/фіксованого зв’язку (MFCN) сусідніх країн (відповідне рішення ухвалене на 45-му пленарному засіданні ЕСС за підтримки 11 адміністрацій зв’язку).

Фахівці УДЦР брали безпосередню участь як у підготовці пропозицій Адміністрації зв’язку України, так і в розробці обґрунтування згаданого рішення ЕСС. Дослідження будуть проводитись в Проектній групі 1 ЕСС (ЕСС РТ1), починаючи з вересня 2017 року.

В ході засідання CPG19 делегація УДЦР брала активну участь в розробці й обґрунтуванні попередньої позиції 48 європейських країн щодо можливих шляхів вирішення пунктів порядку денного ВКР-19.

Під час роботи CPG19 учасники акцентували увагу на питаннях визначення і узгодження пропозиції ЕСС та СЕПТ щодо можливих смуг частот для систем Міжнародного рухомого електрозв’язку (IMT) п’ятого покоління (5G) відповідно до дорожньої карти СЕПТ, узгодження використання спектру для підтримки створення інфраструктури вузькосмугового (NB IoT) і широкосмугового міжмашинного зв’язку (М2М) та регламентарних заходів для систем бездротового доступу, включно з локальними радіомережами (WAS/RLAN), у смугах частот між 5150 МГц і 5925 МГц.

У центрі уваги також перебували питання розподілу смуги частот 50–54 МГц аматорській службі в Районі 1, регламентарних заходів для модернізації Глобальної морської системи для випадків лиха і забезпечення безпеки (GMDSS) і впровадження додаткових супутникових систем в GMDSS, потреби в спектрі та регламентарні положення для впровадження і використання Глобальної системи оповіщення про лихо і забезпечення безпеки польотів повітряних суден (GADSS).

Йшлося на робочій групі і про гармонізацію смуг частот для систем залізничного радіозв’язку між поїздом і колійними пристроями (RSTT), узгодження на регіональному рівні смуг частот 5855-5875 МГц, 5875-5925 МГц, 63-64 ГГц для реалізації інтелектуальних транспортних систем (ІТС), а також про визначення регламентарних і технічних умов міжнародної координації радіочастот в смузі частот 1452–1492 МГц.

Слід зазначити, що члени делегації УДЦР входять до складу утвореної Адміністрацією Держспецзв’язку міжвідомчої Робочої групи з питань підготовки позиції України на ВКР-19, а заступник директора Департаменту радіослужби УДЦР Дмитро Проценко є Координатором СЕПТ з пункту 8 порядку денного ВКР-19 і членом Координаційної групи CPG19.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search