У ході оперативних заходів за участю представників Служби безпеки України та фахівців Українського державного центру радіочастот у м. Старобільськ Луганської області викрито незаконну діяльність одного з провайдерів, яка спричинила блокування інформації в мережі органів виконавчої влади, правоохоронних структур та військових підрозділів у зоні АТО.

Як повідомили в Луганській обласній військово-цивільній адміністрації,  оперативним шляхом встановлено, що, надаючи послуги мешканцям міста з доступу до мережі Інтернет, шахрай встановив незаконно діюче обладнання, яке блокувало роботу РЕЗ легального провайдера. У результаті, значна кількість користувачів отримували серйозні проблеми із забезпеченням надійної роботи комп’ютерних мереж державних структур міста.

Незаконно діючий радіоелектронний засіб правоохоронцями вилучено.

Слідчим підрозділом СБУ відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу України – «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку».

Стаття передбачає покарання у вигляді штрафу від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років.

Тривають слідчі дії.

Нагадаємо, днями завдяки допомозі фахівців Північно-Східної філії УДЦР правоохоронці викрили у Сумах неконтрольований канал міжнародного телефонного зв’язку.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

 

Start typing and press Enter to search