У результаті спільних дій співробітників Служби Безпеки України, Національної поліції та спеціалістів Департаменту вимірювань телекомунікаційних мереж Українського державного центру радіочастот, в місті Біла Церква припинена діяльність зловмисників, які несанкціоновано втручались у мережі електрозв’язку оператора.

Нелегальний бізнес шахраїв, як з’ясувалося, базувався на схемах створення неконтрольованих каналів міжнародного зв’язку. За допомогою високотехнологічного обладнання зловмисники організували маршрутизацію телефонного трафіку з України на територію інших країн,  обходячи міжнародні центри комутації. Під виглядом місцевих телефонних викликів трафік спрямовувався на мережі операторів мобільного зв’язку.

За інформацією, що надали представники СБУ, під час обшуків у місцях злочинних дій виявлено комп’ютерну техніку для віддаленого управління, «GSM – шлюзи», картки операторів стільникового зв’язку, у тому числі операторів так званої «Придністровської молдавської Республіки», 3-G модеми, мобільні телефони, а також банківські картки, через які правопорушники знімали готівку.

Вилучені засоби зв’язку, технічне обладнання та документи свідчать про протиправну діяльність зловмисників.

Ведуться слідчі дії.

Нагадаємо, що в результаті оперативних заходів співробітників Служби Безпеки України та фахівців Північно-Східної філії УДЦР, нещодавно було виявлено четверо сумчан, які за допомогою IP – телефонії отримували російський трафік в обхід міжнародних центрів комутації.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

 

Start typing and press Enter to search