В Києві завершив роботу дводенний експертний семінар «Основні напрями реформування галузі телерадіомовлення в Україні», організований за сприяння Ради Європи в рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

Метою семінару, відзначили організатори заходу, був розгляд питань, що стосуються діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, в контексті реформування галузі телерадіомовлення.

Велику зацікавленість учасників експертного семінару викликала, зокрема, тема щодо переходу України від аналогового до цифрового мовлення у 2015 році. Як з’ясувалося, тут чимало проблем, що стосуються покриття території країни цифровим сигналом, розробки плану поетапного відключення аналогового сигналу, створення цифрових мультиплексів, змін дизайну вже наявної цифрової мережі після перших відключень аналогу і покриття сигналом проблемних зон, забезпечення населення сет-топ-боксами тощо.

У зв’язку з цим досить слушними були пропозиції і напрацювання Українського державного центру радіочастот, які представив директор з питань радіочастотних присвоєнь Євген Хаіров.

2014-11-20-01

Вони стосувалися питань встановлення передавачів, збільшення їх потужності, створення синхронних мереж для оптимізації частотного ресурсу й усунення білих плям у покритті, а також інших аспектів, які знаходяться у сфері діяльності підприємства.

Під час цієї сесії обговорено низку завдань, пов’язаних з ліцензуванням телерадіоорганізацій, розробкою нового проекту Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, проведення моніторингів, перевірок тощо.

Start typing and press Enter to search