Про це в коментарі прес-службі УДЦР повідомила начальник Центральної філії держпідприємства Валентина Весна.

Вона відзначила, що у рамках укладеного між Центральною філією УДЦР та ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» договору, на території області проведено спільні заходи з виявлення та припинення роботи незаконно діючих радіоелектронних засобів, які могли б впливати на роботу приборів обліку використання електричної енергії.

За результатами перевірки встановлено, що в  приміщенні закритої трансформаторної підстанції одного з підприємств м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, безпосередньо поруч з приладом з обліку використання електричної енергії працював радіоелектронний пристрій. Як з’ясувалося, він дозволяв шахраям фальсифікувати дані про спожиту енергію, завдаючи при цьому суб’єкту господарювання значних збитків.

Це вже не перший випадок, коли фахівці Центральної філії УДЦР та ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» спільно виявляють та усувають факти крадіжок електроенергії, яких з часом стає все більше і більше.

Варто зазначити, що над удосконаленням боротьби з шахрайськими діями, які вже набули загрозливого масштабу, також плідно працює Центр з сертифікації УДЦР.

Нещодавно, наприклад, фахівці ЦС провели низку досліджень існуючих приладів обліку електроенергії щодо унеможливлення впливу на них електромагнітних полів РЕЗ. В ході дослідження вивчалися питання фіксації впливу зовнішнього електромагнітного пристрою за допомогою вбудованих в лічильники сенсорів.

Замовник робіт та виконавці сподіваються, що удосконаливши наявні прилади, хитрощам зі спотворення даних лічильників буде покладено край.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

УДЦР_і_ДніпроЕНЕРГО_борються_з_електрошахраями_02   УДЦР_і_ДніпроЕНЕРГО_борються_з_електрошахраями_01  УДЦР_і_ДніпроЕНЕРГО_борються_з_електрошахраями_03

Start typing and press Enter to search