Оперативна група у складі представників Луганської філії УДЦР, Східного управління ДІЗ та УМВС України в Луганській області провели заходи, в результаті яких притягнуто до адміністративної відповідальності осіб, що незаконно експлуатували засоби радіозв’язку на транспорті міських маршрутних перевезень.

 

В ході перевірки 50 автомобілів перевізників, що надавали послуги населенню регіону, виявлено 7 маршрутних таксі, обладнаних радіостанціями, на експлуатацію яких не було дозвільних документів від Українського державного центру радіочастот.

 

Виявили факти зловживань, пов’язані з незаконним використанням засобів зв’язку на автотранспорті, й в Кіровоградській області. На маршрутних таксі регіону виявлено три незаконно діючих радіоелектронних пристрої.

 

На власників обладнання, які порушили законодавство України, складено відповідні протоколи за ст.146 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Співробітники міліції вилучили радіостанції, які використовувалися у незаконний спосіб.

 

Нагадуємо, що дозвіл на право експлуатації мобільної або носимої радіостанції коштує 24 гривні (ст. 6 та ст. 7.2 Тарифів на роботи (послуги) Державного підприємства „Український державний центр радіочастот”. А штраф за незаконну експлуатацію радіостанцій цього виду призначення складає: для громадян від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 850 грн.) з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв або без такої і на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.) з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв або без такої. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв і на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв (ст. 146 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

 

Отже, набагато дешевше обійдеться оформити дозвол на експлуатацію РЕЗ, ніж сплатити великий штраф за їх незаконну роботу, втратити коштовні радіостанції.

 

УДЦР рекомендує фізичним та юридичним особам, які використовують у діяльності радіоелектронні засоби, не допускати функціонування незареєстрованих РЕЗ, а також вчасно подовжувати або переоформлювати дозволи на їх експлуатацію.

Start typing and press Enter to search