Дивним чином виявляв «майстерність» один з радіоаматорів Харківщини. Знаходячись напідпитку він виходив в ефір, втручаючись в роботу електронних систем служб повітряного руху, й під баян веселив екіпажі літаків і диспетчерів виконанням пісень. Сольники радіохулігана могли б призвести до непередбачуваних наслідків, якби на заваді порушення не стали фахівці Харківської філії УДЦР, співробітники СБУ та УМВС України. Вони вчасно запеленгували й задокументували роботу несанкціонованого передавача, який створював проблеми роботі РЕЗ повітряної рухомої служби та перешкоджав керуванню повітряним рухом.

 

На порушника складено протокол за ст.361 Кримінального Кодексу України. Засіб зв’язку у користувача вилучено.

 

Це не єдиний випадок, коли окремі радіоаматори порушують законодавство при використанні радіочастотного ресурсу. Так, нещодавно жителя Київської області суд визнав винним у втручанні у короткохвильовий частотний діапазон, виділений Міжнародним союзом електрозв’язку для управління літаками цивільної авіації. Суд призначив йому покарання у вигляді одного року позбавлення волі. Ще одне слідство по справі радіохулігана з Черкащини триває.

 

Треба зазначити, що проблема появи незаконних передавачів в короткохвильовому діапазоні існує вже давно. Їх робота в різних регіонах  України фіксується не тільки українськими спеціалістами, а й фахівцями міжнародних станцій радіомоніторингу. Звичайно, що недотримання деякими радіоаматорами  встановлених правил не додає авторитету аматорському руху країни.

 

Крім посилення контролю за цим діапазоном частот, як повідомляє  Харківська філія УДЦР, її фахівці проводять й профілактичну роботу в регіоні. Спільно з радіоклубами та кваліфікаційно-технічними комісіями здійснюють заходи, спрямовані на попередження порушень Регламенту радіоаматорського зв’язку. Цим питанням, до речі, нещодавно була присвячена й конференція радіоаматорів, яку ініціювала регіональна філія.

Start typing and press Enter to search