За повідомленнями, які надходять з регіонів України, члени координаційних  комісій, до складу яких входять представники УДЦР, ДІЗ та обласних УМВС України, проводять системну роботу, спрямовану на запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства у галузі зв’язку.

 

Наприклад, в Сумській області, члени оперативної групи провели рейд з перевірки дотримання встановленого порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.  В результаті спільних заходів була виявлена точка продажу мобільних терміналів, яка здійснювала свою діяльність без відповідних дозволів на реалізацію РЕЗ та ВП. Крім того, встановлено, що коди ІМЕІ мобільних терміналів, які реалізовували, не внесені до узагальненої бази даних, що веде Український державний центр радіочастот. Також припинено продаж несертифікованих телефонів марки iPhone. Факти щодо реалізації РЕЗ без дозвільних документів виявлено й у АР Крим.

 

Відповідну роботу проведено фахівцями й у Миколаївській області. Так, за повідомленням начальника Миколаївської філії УДЦР Володимира Палажченка, у регіоні виявлено факти бездозвільної експлуатації радіоелектронних засобів мережі широкосмугового радіодоступу.

 

За даними, які поступають до центрального офісу УДЦР, подібні факти з виявлення незаконно діючих пристроїв, зафіксовано представниками УДЦР, ДІЗ та УМВС України й у Рівненській області.

 

За результатами перевірок, складено протоколи про адміністративні правопорушення. Засоби зв’язку, які використовувалися у незаконний спосіб, вилучені у їх власників представниками правоохоронних органів.

 

Спільні заходи державного нагляду за дотриманням законодавства у галузі зв’язку тривають.

Start typing and press Enter to search