Український державний центр радіочастот, в рамках підготовки до Євро-2012, продовжує інформувати користувачів радіочастотного ресурсу про правила застосування РЕЗ в місцях проведення змагань. Додержання цих правил дозволить забезпечити шанувальників футболу з усього світу надійною й якісною телекомунікацією.

 

Відповідно до Положення «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні», державний нагляд за користуванням радіочастотним ресурсом України покладається на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, за участі Українського державного центру радіочастот, який буде займатися радіочастотним моніторингом.

 

Іноземні користувачі експлуатуючи РЕЗ на території України під час підготовки та проведення Євро-2012, мають дотримуватися відповідних правил. Користувачам радіочастотного ресурсу треба знати, що:

 

    • експлуатація РЕЗ іноземним користувачем не повинна створювати радіозавади іншим РЕЗ іноземних користувачів та користувачів радіочастотного ресурсу України;
    • експлуатація пересувних земних станцій супутникового зв’язку для передачі телевізійних репортажів з місця подій може здійснюватися на відстані, не ближче 5 кілометрів від адміністративних меж будь-якого аеропорту;
    • експлуатація іноземними користувачами РЕЗ повинна здійснюватися з дотриманням параметрів випромінювання, встановлених дозволом на експлуатацію, та особливих умов дозволу на експлуатацію. У разі отримання від НКРЗІ припису про усунення порушення зазначених у дозволі параметрів випромінювання або особливих умов дозволу, іноземний користувач повинен припинити експлуатацію РЕЗ до приведення його у відповідність до дозволу на експлуатацію;
    • у випадку створення радіозавад іншим РЕЗ, іноземний користувач повинен негайно вжити необхідних заходів щодо їх усунення, а, у разі неможливості, — припинити експлуатацію РЕЗ;
    • власник РЕЗ зобов’язаний допускати уповноважених посадових осіб НКРЗІ та працівників УДЦР для проведення перевірки і неухильно виконувати їх вимоги стосовно усунення порушень умов користування радіочастотним ресурсом, а також особливих умов дозволу на експлуатацію РЕЗ.

 

Експлуатація РЕЗ у зоні стадіонів дозволяється за умови наявності відповідного дозволу на експлуатацію і спеціального маркування цих РЕЗ стікерами УЕФА.

У разі виявлення факту експлуатації РЕЗ без дозволу на експлуатацію після надання відповідного припису, уповноважені посадові особи НКРЗІ складають щодо іноземного користувача протокол про адміністративне правопорушення та протягом 5 днів направляють його до суду для вжиття заходів, передбачених законодавством України.

Start typing and press Enter to search